بهاره یوسف‌زاده

اگر شما تصمیم به انتخاب و خریداری یک MP۳Player و یا پخش‌کننده دیجیتالی موزیک دارید، با مراجعه به فروشگاه‌های مربوطه متوجه انواع متنوع آن با ظرفیت‌های متفاوت می‌شوید و البته دامنه قیمت آنها از پانصد هزار تا پنج‌میلیون ریال متغیر است. در این ستون اطلاعات مورد نیاز برای خرید MP۳Player مناسب در اختیار شما قرار می‌گیرد.

MP۳ CDPlayers:

یک MP۳ CDPlayer پخش‌کننده دیجیتالی موزیک است که CD موزیک را هم به صورت track و MP۳ خوانده و پخش می‌کند.

در این صورت دستگاه آهنگ‌های ذخیره شده بر CD را اجرا می‌کند.

Flash MP۳ Player:

Flash MP۳ Player یک وسیله ذخیره اطلاعات است که مشابه کارت حافظه است که می‌توان موزیک را روی آن ذخیره کرد. حجم آن می‌تواند از MBز ۶۴ (حدود ۱۵ تا ۲۰ آهنگ) تا چندین گیگا بایت متغیر باشد و نسبت به ظرفیت آن قیمتش نیز افزایش می‌یابد.

نکته مهم در مورد Flash MP۳ Player این است که در مقابل ضربات و آسیب‌ها بسیار مقاوم است و اگر دارای خروجی USB باشند، می‌توان به راحتی آهنگ‌های مورد نظر را بر آن ذخیره کرد. Flash Players دارای قابلیت بالایی برای پخش با کیفیت بهتر موزیک هستند.

Hard drive MP۳ Plyaer:

همانطور که از اسم‌شان مشخص است اطلاعات بر هارددرایو ذخیره می‌شود، بنابراین می‌توانند حجم بسیار بالایی تا ۱۰۰ گیگا بایت را (حدود چندین آلبوم موزیک) ذخیره کنند و مانند Flashها دارای خروجی USB از طریق اتصال به کامپیوتر اطلاعات روی آنها منتقل می‌شوند و از نظر قیمت نیز از موارد ذکر شده گران‌تر هستند.

با توجه به آنچه گفته شد شما می‌توانید با توجه به نیاز و طریقه استفاده از MP۳ یکی از انواع بالا را انتخاب کنید. در صورتی که ابعاد دستگاه فاکتور تعیین کننده برای خریدتان نیست و بودجه کمی در اختیار دارید، CD MP۳ Player انتخاب مناسبی است.