گروه کامپیوتر- برخلاف وعده‌هاى سونى براى عرضه پیش از موعد PlaySatation۳، این شرکت ژاپنى توانایى عرضه این کنسول بازى را براى کاربران اروپایى پیش از مارس ۲۰۰۷ ندارد. کن کوتاراگى، مسوول بخش تولید تجهیزات سرگرمى سونى در‌این‌باره گفت: طبق پیش‌بینى‌هایى که انجام داده‌ایم این دستگاه در ماه نوامبر سال‌جارى وارد بازارهاى ژاپن و آمریکا خواهد شد، اما عرضه این محصول در اروپا چند ماهى طول خواهد کشید.

شرکت سونى اعلام کرده، مهم‌ترین عامل تاخیر براى عرضه PS۳ در بازارهاى اروپایى تولید نسل‌ جدید دیسک‌هاى DVD با نام Blu-ray بوده که البته این مشکل به زودى حل خواهد شد.

شرکت سونى در نظر دارد تا مارس ۲۰۰۷ بیش از ۶میلیون دستگاه PlayStation۳ را به بازارهاى جهانى صادر و آنها را به‌فروش برساند.

در حالى که سونى پیش‌تر قول داده بود تا پایان سال‌جارى میلادى کنسول جدید بازى خود را به دست همه کاربران برساند، هم‌اکنون گفته مى‌شود که تنها ۲میلیون دستگاه تا دسامبر سال ۲۰۰۶‌وارد کشورهاى مذکور خواهد شد.این مشکلات نشان مى‌دهد که شرکت سونى توانایى مقابله با دو شرکت رقیب یعنى مایکروسافت و نینتندو را نداشته و به احتمال زیاد عرصه را به آنها واگذار خواهد کرد.