باید قیمت‌‏ بلیت پروازهای داخلی ظرف چند سال به صورت پلکانی افزایش یابد. همچنین باید قیمت بلیت‌‏ها براساس تقاضای بازار تعیین شود نه تصمیمات سیاسی دولت. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، با انتقاد از اجرای سیاست تثبیت قیمت‌‏ها در کشور، گفت: در ایران به تصور حمایت از مردم، در قیمت‌‏ها دستکاری می‌شود که این کار هیچ کمکی به مردم نمی‌‏کند و هیچ مصلحت درازمدت و کوتاه‌‏مدتی را نیز تامین نمی‌‏کند. دستکاری در قیمت‌‏ها تنها باعث می‌‏شود عرضه در بازار کاهش یابد.

محمد‌مهدی علی‌یاری افزود: مردم به عنوان مشتری در بازار، نقش اول را در تعیین قیمت‌ها دارند. در هیچ‌‏ کشور توسعه یافته‌‏ای قیمت‌‏ها را دستکاری نمی‌‏کنند. در تمام دنیا قیمت‌‏ها براساس میزان تقاضا بوده و بر اساس زمان و فصل پرواز و شیوه‌‏های مختلف از جمله پرواز در شب و روز، پیش‌‏فروش و نیز کیفیت متفاوت خدمات تعیین می‌‏شود، اما در ایران از این منطق اقتصادی تبعیت نمی‌‏شود.

وی در مورد ضرر شرکت‌‏های هواپیمایی ناشی از تثبیت قیمت‌‏ بلیت در دو سال گذشته، گفت: شرکت‌‏های هواپیمایی در سال گذشته به دلیل اجرای سیاست تثبیت قیمت‌‏ها ۲۸۵میلیون دلار متضرر شدند و در صورتی که روند تثبیت‌‏ قیمت‌‏ها همچنان ادامه یابد، سطح خدمات کاهش یافته و خطرات هر روز بیشتر ما را تهدید خواهد کرد.