رییس شورای شهر تهران اعلام کرد: در خصوص خط محدوده تهران و انتخاب راهکارها و پیشنهادها، هفته آینده در شورای شهر تصمیم‌گیری می‌کنیم و به شورای شهرسازی و معماری ارجاع می‌دهیم. به گزارش «ایسنا»، دکتر مهدی چمران دیروز در پایان نشست غیرعلنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران از بررسی خط محدوده تهران خبر داد و افزود: تا به حال تعیین خط محدوده تهران به صورت دقیق صورت نگرفته است و در مناطقی از جمله مناطق ۱، ۲، ۴ و ۵ با بیشترین مشکلات روبه‌رو هستیم. وی با اشاره به پیشنهادها و راهبردهای مورد بررسی در جلسه دیروز خاطرنشان کرد: نتایج این بررسی‌ها و پیشنهادها در جلسه آینده نهایی و برای تایید به شورای شهرسازی و معماری فرستاده می‌شود.

چمران با بیان اینکه خط محدوده در مناطق ۱ و ۲، ۱۸۰۰ کیلومتر است، افزود: بیشترین مشکلات در این مناطق و مناطق ۴ ، ۵ و ۲۲ وجود دارد اما سایر مناطق نیز از این موضوع مستثنا نیستند. وی با اشاره به چندین نوبت بازدید میدانی از مناطق مورد نظر، افزود: بازدیدهای اعضای شورای شهر و یک گروه دیگر از این مناطق ادامه می‌یابد و خط محدوده با همان فاصله‌های قبلی بررسی، تصویب و تعیین می‌شود. رییس شورای شهر تهران در ادامه از حضور مدیرعامل متروی تهران خبر داد و ادامه داد: توضیحات و شرح وقایع اخیر در متروی تهران توسط مدیرعامل متروی تهران ارائه و نتیجه‌گیری کوتاهی نیز گرفته شده است، اما این توضیح و نتیجه‌گیری کافی و مورد قبول نیست و ایشان باید گزارش مفصلی از علت وقوع این حوادث ارائه کنند. وی ادامه داد: مدیر عامل متروی تهران تلاش فراوانی در جهت کنترل و مدیریت وقایع اخیر در خصوص حادثه اخیر در میدان امام خمینی(ره) داشته‌اند و در خصوص حادثه دو قطار و اشتباهات رخ داده نیز توضیح‌هایی دادند و در حال پیگیری این موضوعات هستند.

به گفته وی، همچنین تصمیم‌گیری شده که جلسه‌ای جداگانه برای موضوع اتوبوس و مترو برگزار شود تا پس از بررسی بیشتر مشکل اصلی را پیدا کنیم. وی در خصوص بیمه رانندگان تاکسی اظهار کرد: مشکل اصلی در مورد حق بیمه رانندگان تاکسی اختلاف‌نظر شهرداری و بیمه در مورد نرخ‌های بیمه است که با مذاکرات بیشتر آنها با هم و در عین حال پیگیری‌های شورای شهر به‌زودی برطرف می‌شود، همچنین شورای شهر بیمه رانندگان تاکسی را تصویب و برای یکسال پرداخت هم کرده‌ است.