استفان کینگ و جان ایروینگ دو نویسنده شهیر آمریکایی روز گذشته از خالق آثار هری پاتر خواستند قهرمان جادوگر این مجموعه کتاب‌ها را در آخرین اثر خود به کشتن ندهد. به گزارش رویتر، جان ایروینگ در نشست مطبوعاتی پیش از برنامه خیریه کتابخوانی در سالن رادیو سیتی‌میوزیک‌هال شهر نیویورک گفت: برای هری آرزو می‌کنم که جان خود را از دست ندهد.

استفان کینگ نیز که در این نشست حضور داشت گفت اطمینان دارد که رولینگ نسبت به قهرمان داستان‌های خود منصف خواهد بود.

کینگ با اشاره به تلاش آرتور کنان دویل برای کشتن شخصیت شرلوک هلمز، گفت: نمی‌خواهم هری نیز چون شرلوک هلمز به آبشارهای رایشن باخ قدم بگذارد.

فشارهای طرفداران داستان‌های شرلوک هلمز سرانجام باعث شد که «کونان دویل» هلمز را نجات دهد و در داستان‌های بعدی حضور داشته باشد.

جی‌کی رولینگ نویسنده بریتانیایی که مجموعه کتاب‌های هری‌پاتر وی تاکنون سیصد میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رفته است، اعلام کرد که هنگام پشت سرگذاشتن فرآیند نوشتن آخرین کتاب از مجموعه هری پاتر احساس بدی نداشته است.

وی گفت: احساس می‌کنم کاملا آزاد شده‌ام. اکنون می‌توانم تصمیم نهایی خود را درمورد داستان اتخاذ کنم و فکر می‌کنم برخی از طرفداران از این تصمیم من منزجر شده و برخی بدان علاقه خواهند داشت، اما پایان داستان همان طور است که باید باشد.

خالق داستان‌های هری پاتر ضمن امتناع از توضیح‌های بیشتر گفت: اکنون مراحل پایانی داستان را می نویسم همان طور که همیشه درنظر داشتم، اما چند کاراکتر که انتظار می‌رفت تا پایان داستان زنده بمانند در قسمت پایانی کشته می‌شوند و یکی از کاراکترها به مجازات خود می‌رسد.رولینگ درپاسخ به این پرسش که حکمت کشته شدن این شخصیت‌ها چیست گفت که وی از کشتن شخصیت‌های اصلی که در کتاب ششم کشته شدند لذت نبرده، اما نوع داستان نیازمند کشته‌شدن این قهرمان بوده است.

این نویسنده برای پرهیز از فاش شدن داستان برای کسانی که هنوز قسمت ششم را نخوانده‌اند به نام قربانی کتاب اشاره نکرد.

وی ضمن گشودن دری برای افزایش ترس طرفداران در رابطه با امکان مرگ هری افزود: گاهی نویسنده‌ای تنها به دلیل این که دیگر نویسندگان پس از مرگ وی داستان اصلی را ادامه ندهند قهرمان داستان خود را می‌کشد.

استفان کینگ دراین میان یادآور شد، هنگامی که وی کتاب «زاویه بی روح» را نوشت و یکی از شخصیت‌های آن سگی را به قصد کشت لگد زد با نامه‌های اعتراض‌آمیز بسیاری مواجه شد.

رولینگ همچنین اشاره کرد که ایروینگ کاراکترهای بیشتری را نسبت به وی به کشتن داده است.