در هفته دولت نمایشگاهی از توانمندی‌های مجموعه وزارت و شرکت‌های تابعه به صورت غیرمتمرکز در چندین نقطه از سطح شهر تهران همچون پارک‌ها، فرهنگسراها و به عبارتی مکان‌هایی که مردم بیشتر حضور دارند برگزار خواهد شد. به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در محل نمایشگاه‌های دایری در هفته دولت، شرکت مخابرات استان تهران کارت تلفن شهری، کارت پیش‌پرداخت، سرویس شبکه هوشمند یا همان IN را با تخفیف ارائه خواهد کرد.

بر این اساس مقرر شد، در مناطقی که واگذاری تلفن‌ثابت به روز است از متقاضیان تلفن به صورت قسطی ثبت نام به عمل آید و تغییر نشانی تلفن‌همراه نیز به صورت رایگان و حتی‌الامکان تلفنی انجام شود.

همچنین در محل برگزاری نمایشگاه‌ها غرفه‌ای مبنی بر تغییر نشانی تلفن‌همراه و یا قطع سرویس SMS دایر و به متقاضیان، خدمات لازم ارائه خواهد شد.

شرکت پست نیز با هماهنگی دستگاه‌های مختلف خدماتی که باعث تسهیل و کاهش در رفت و آمد مردم می‌شود را در هفته دولت ارائه خواهد کرد.

براساس این گزارش،‌ شرکت خدمات هوایی پیام طی یک بررسی نسبت به رفع مشکلات پرونده‌های مردم اقدام و چنانچه این مشکلات در خود وزارتخانه حل نشود توسط دکتر سلیمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در هیات دولت مطرح تا در این هفته مشکلات مربوطه مرتفع شود.

شرکت فناوری اطلاعات نیز با همکاری شرکت‌های ISP کارت اینترنت به صورت بسته تبلیغاتی تهیه و در هفته دولت توزیع خواهد کرد.