گوگل ویژگی جدیدی را به موتور جست‌وجوی اینترنتی خود افزوده که براساس آن هنگامی که کاربران در فهرست نتایج جست‌وجوی یک کلیک واژه روی لینک‌های ناشناس و خطرناک کلیک کنند، «گوگل» به آنها در مورد احتمال ناامن بودن وب‌سایت هشدار می‌دهد. به گزارش «پی‌سی‌ورلد»، ویژگی جدید که از آغاز هفته به موتور جست‌وجوی «گوگل» افزوده شده‌است، هنگام کلیک کردن کاربر روی هر لینک نامطمئنی که در لابه‌لای نتایج جست‌وجو ارائه شده، به کاربر در مورد نامطمئن بودن آن‌سایت هشدار داده و به وی اختیار می‌دهد بدون بازکردن وب‌سایت مذکور به صفحه نتایج جست‌وجو بازگشته و یا درصورت تمایل وب‌سایت نامطمئن را مشاهده کند. شرکت «گوگل» برای شناسایی وب‌سایت‌های غیرمطمئن از اطلاعات ارائه شده توسط گروه مستقلی موسوم به «استاپ بدور»

(S(Stop Baware Coalition استفاده می‌کند.

گروه «استاپ بدور» به سرپرستی محققان دانشگاه «هاروارد» و دانشگاه «آکسفورد» و با حمایت شرکت‌های «گوگل»، «سان‌مایکروسیستمز» و «لناوو» برای شناسایی وب‌سایت‌های خطرناک در اینترنت فعالیت می‌کند.

کارشناسان رایانه‌ای همواره هشدار داده‌اند، در میان فهرست وب‌سایت‌های که در پی جست‌وجوی هر کلید واژه توسط موتورهای جست‌وجوهای ارائه می‌شود، معمولا لینک‌هایی وجود دارد که کاربران را به سوی وب‌سایت‌های آلوده هدایت می‌کنند که این وب‌سایت‌ها نیز با نصب نرم‌افزارهای مخربی نظیر انواع «اسپای‌ور» و «تروجان» در رایانه‌ها، مشکلات فراوانی را برای کاربران ایجاد می‌کنند.

هم‌اکنون دست کم کاربران موتور جست‌وجوی «گوگل» می‌توانند با خیال نسبتا راحت روی تمامی لینک‌های ارائه شده توسط این موتور جست‌وجو کلیک کنند.