عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: از ۷۰میلیون جمعیت ایران ۶۰میلیون تحت پوشش بیمه هستند. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی اردوهای هجرت بسیج سازندگی، «سیدعباس‌ پاک‌نژاد» ‌افزود: با توجه به این که تمامی کارمندان و نیروهای نظامی تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند فقط ۱۰میلیون نفر تحت پوشش بیمه نیستند که آنها هم باید تحت پوشش بیمه اجباری و همگانی قرار گیرند. وی مساله بیمه را به عنوان مشکل اصلی بخش بهداشت و درمان کشور دانست و گفت:‌ اگر دختران و پسران جامعه ما از بدو تولد تا پایان عمر تحت پوشش بیمه باشند از بسیاری از آفت‌ها و انحرافات به دور می‌مانند.

پاک‌نژاد با اشاره به اینکه دوره‌های چهارم و پنجم مجلس پیگیری‌هایی را به همراه جمعی از نمایندگان در این خصوص داشته است، اضافه کرد: هم اکنون نیز نمایندگان مجلس اجباری و همگانی شدن پوشش بیمه را در یک دیدار حضوری با رییس‌جمهوری از دولت درخواست کردند.

وی به ضرورت رفع موانع بیمه‌ای کشور به عنوان مشکل اصلی بخشی بهداشت و درمان کشور اشاره کرد و افزود: نمایندگان مجلس در همین خصوص از سازمان تامین اجتماعی برنامه‌ بیمه‌شدن تمامی مردم ایران در سال جاری را درخواست کرده‌اند.