کاظم جلالی گفت: با عنایت به پیگیری‌های خوب رییس مجلس در خصوص استفاده از پتانسیل اتحادیه بین‌المجالس اسلامی برای همراهی با ملت مظلوم لبنان، کشور سوریه میزبانی یک جلسه اضطراری روسای مجالس کشورهای اسلامی را پذیرفت و این اجلاس در روزهای ۲۱ و ۲۲ مردادماه در دمشق برگزار خواهد شد. به گزارش «ایسنا»، مخبر کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: نبیه‌ بری، رییس مجلس لبنان تقاضای جلسه اضطراری بین‌المجالس را داشت و با پذیرش میزبانی سوریه، این اجلاس در سوریه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: رییس مجلس در هفته گذشته با سفرای کشورهای اسلامی برای هرچه بهتر برگزار شدن این اجلاس جلسه‌ای داشت، به علاوه در ملاقات با ابراهیم عوف، دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس از ایشان خواسته شد از تمامی ظرفیت اتحادیه و دبیرخانه برای کمک به مردم لبنان استفاده شود.

جلالی گفت: همچنین آقای حدادعادل تماس‌های تلفنی با روسای مجالس لبنان، سوریه، الجزایر، اردن، ترکیه و مالزی داشت و امیدواریم با توجه به شرایط فعلی لبنان و منطقه، اجلاس روسای مجالس بتواند نقش ارزنده و مثبتی به نمایندگی از ملت‌های مسلمان داشته باشد.

کاظم جلالی همچنین خبر داد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با عنایت به شرایط موجود و مباحث مربوط به پرونده هسته‌ای و بررسی آخرین وضعیت لبنان جلسه فوق‌العاده‌ای امروز در محل کمیسیون خواهد داشت. وی افزود: با وجود اینکه مجلس تعطیل است و نمایندگان در ایام تعطیلات تابستانی هستند ولی با عنایت به ضرورت‌های موجود، از اعضای کمیسیون برای حضور در این جلسه فوق‌العاده دعوت شده است.

مخبر کمیسیون امنیت ملی،‌ با بیان اینکه مسوولان هسته‌ای چه در شورای امنیت و چه در وزارت خارجه دعوت شده‌اند تا در این جلسه شرکت کنند، گفت: سطح مسوولان برای حضور در جلسه معلوم نیست ولی تلاش می‌کنیم آقای لاریجانی اگر فرصت داشته باشند در جلسه حاضر شوند.