در شرایطی که رییس دیوان محاسبات چندی پیش اعلام کرده بود که به دلیل عدم انجام به موقع تعهدات تالیا، این شرکت باید ۱۴۷‌میلیارد تومان خسارت بدهد، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران این اظهارات را رد کرد. صابر فیضی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، گفت: در گزارش دیوان محاسبات اعلام شده بود که اگر این اپراتور سریعتر به تعهداتش عمل می‌کرد، می‌توانست ۱۴۷‌میلیارد تومان به درآمد‌های خودش بیفزاید.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، خاطرنشان کرد: تالیا تاکنون براساس قرارداد و مصوبات شورای اقتصاد عمل کرده و تخلفی از سوی این بهره بردار صورت نگرفته است. وی در این خصوص که رییس دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی گفته بود بخشی از تخلف تالیا به‌دلیل ارائه این سیم کارت به قیمتی بیش از سایر کشورها است گفت: درست است که تالیا در برخی کشورها ارزانتر به فروش می‌رسد، ولی سیم کارت‌های اعتباری در ایران براساس قراردادی که به تایید شورای اقتصاد رسیده عرضه می‌شود.

اعلام خبر تاخیر در اجرای پروژه تالیا از سوی رییس دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی در شرایطی است که کارفرمای دولتی این پروژه تایید می‌کند که با وجود گذشت حدود دو سال از اجرایی شدن این قرارداد هنوز دولت نتوانسته است فضای فرکانسی مورد نیاز این شبکه در برخی شهرها از جمله اصفهان را تخلیه و تحویل دست‌اندرکاران این پروژه دهد.

معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور نیز در خصوص دلایل عدم بهره‌برداری از پروژه تالیا در اصفهان با تایید وجود مشکلاتی در این زمینه که از عهده مجری این پروژه خارج است، گفت: برای تخلیه فضای فرکانسی تالیا در اصفهان در حال پیگیری هستیم.

محمود خسروی گفت: برای تخلیه باند فرکانسی مورد نیاز تالیا طی روز‌های اخیر مذاکراتی با اپراتور تلفن همراه خصوصی اصفهان که باند تالیا را اشغال کرده، صورت گرفته و انتظار می‌رود طی روز‌های آینده شرایط برای واگذاری سیم کارت‌های تالیا در اصفهان نیز فراهم شود.