دکتر عباس ماهیار در خصوص تالیف این کتاب گفت: کسانی که می‌خواهند «خاقانی» را بشناسند و دانند «خاقانی» کیست و چگونه زندگی کرده است، می‌توانند با مراجعه به کتاب مشکل خود را حل کنند و در پایان کتاب ۴قصیده بدون شرح آورده‌ام که اگر استادی بخواهد درباره «خاقانی» اظهارنظر کند، یا شیوه خاصی در بیان مفاهیم و مشکلات شعرها داشته باشد، راهی برای او بازمانده باشد. مولف کتاب «سحر بیان‌خاقانی» در ادامه گفت: ۴جلد از شرح مشکلات «خاقانی» با عنوان «از ثری تا ثریا»، «خار خاربند و زندان»، «نسیم صبح و پنجوش سلامت» را پیش از این درباره «خاقانی» و مشکلات شعر او منتشر کرده‌ام و هم‌اینک نیز در حال ویرایش جلد پنجم از این مجموعه هستم که در جلد پنجم به بررسی «حدیث در شعر خاقانی» پرداخته‌ام.

ماهیار با بیان اینکه در جلد پنجم به بررسی حدیث در شعر خاقانی پرداخته‌ام، ادامه داد: در این کتاب، ابتدا صاحب حدیث را مطرح کرده‌ام یعنی نگاه «خاقانی» به رسول‌خدا و به طور مفصل به ولادت رسول‌اکرم، بعثت وی، مخالفت با کفار و احادیثی که «خاقانی» از آنها استفاده کرده است، پرداخته‌ام.

این خاقانی شناس در پایان گفت: جلد ششم و هفتم این مجموعه با نام‌های گنجینه اسرار و خوانشی دیگر نیز در حال آماده‌سازی برای چاپ است.

کتاب «آنچه بیمه‌شدگان باید بدانند» منتشر شد

«آنچه بیمه‌شدگان باید بدانند» عنوان کتابی است که با زبانی ساده و قابل‌فهم برای همه به معرفی وظایف قانونی و خدمات سازمان تامین‌اجتماعی پرداخته است.کتاب «آنچه بیمه‌شدگان باید بدانند» با هدف معرفی وظایف قانونی و خدمات سازمان تامین‌اجتماعی تدوین شده است. بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان با خواندن این کتاب می‌توانند پاسخ بسیاری از سوالات خود را در حوزه تامین‌اجتماعی پیدا کنند.این کتاب از ۶فصل با عناوینی شامل آشنایی با بخش درمان، افراد تحت پوشش چه کسانی هستند، معرفی کمک‌ها، غرامت‌ها و مقرری بیکاری، آشنایی با انواع مستمری‌ها و مشاغل آزاد و بیمه اختیاری و بالاخره آدرس و شماره تلفن‌های کلیه مراکز درمانی ملکی و شعب تامین‌اجتماعی در سراسر کشور تشکیل شده است.از جمله بخش‌های جالب این کتاب خلاصه‌هایی است که در پایان هر فصل جهت رعایت نکات ضروری برای بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان توسط مولف طراحی شده است. همچنین تدوین و تالیف مطالب موجود در این کتاب بر اساس آخرین اطلاعات و بخش‌نامه‌هایی است که در حال حاضر در شعب تامین‌اجتماعی اجرا می‌شود.کار گردآوری و تالیف این مجموعه توسط «کورس اشتری» در ۵هزار نسخه توسط انتشارات «نویسنده» چاپ شده و کار توزیع این کتاب توسط انتشارات بهینه صورت می‌گیرد.