ساری- خبرنگار دنیای اقتصاد: هنرمندان هنر‌های تجسمی با دست‌های هنرمند خود به ماسه‌های سواحل مازندران روح می‌دهند.

عزیززاده گرجی، رییس سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابلسر در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان به بیان برنامه‌های برگزاری دومین جشنواره مجسمه‌های شنی پرداخت.

وی گفت: با همت انجمن هنر‌های تجسمی شهرستان بابلسر و حمایت مسوولان استانی و فرمانداران و مسوولان ادارات شهر‌های بابلسر، رامسر و ساری،‌ این جشنواره امسال در سه شهر ذکر شده با اهداف تقویت، نگاه زیباشناسی و زیباشناختی در هنر معاصر، فراهم کردن فضا و بستری مناسب برای فعالیت هنری، جذب توریسم، آشنایی مردم با اسطوره‌های ملی، مذهبی، فرهنگی، بومی و تقویت هنر‌های تجسمی و... برگزار می‌شود.

وی افزود: پس از فراخوان جشنواره با مضامین سال پیامبر اعظم و آزاد و جنبی ۲۷۵ اثر از ۲۳ استان کشور به دبیرخانه جشنواره در بابلسر ارسال شد که ۷۸ اثر جهت اجرا برگزیده شد. شامل ۲۴ اثر در بخش اصلی به مناسبت سال پیامبر اعظم و ۱۵ اثر در بخش اجرایی و ۲۰اثر در بخش جنبی و ۲۱اثر از سراسر کشور انتخاب شد و ۲۴نفر نیز جهت خلق اثر توسط هیات‌ داوران انتخاب شدند. بیشترین هنرمندان از استان‌های مازندران و تهران هستند که در پایان به سه هنرمند در هر موضوع جایزه اهدا خواهد شد.

عزیززاده گرجی یادآور شد: در این جشنواره از هنرمندان خارجی و ایرانیان مقیم خارج نیز استفاده خواهد شد و احتمال شرکت سه هنرمند از ایتالیا هم در بخش اجرایی می‌رود.

در این جشنواره ۱۰هنرمند مدعو خواهیم داشت، جشنواره ساعت ۱۸ عصر امروز (۱۵/۵/۸۵) در سالن سینما شقایق بابلسر افتتاح خواهد شد و در تاریخ ۲۰/۵/۸۵ نیز مراسم اختتامیه در همین مکان برگزار خواهد شد. در دو شهر برگزار‌کننده دیگر نیز ساعت ۹صبح افتتاحیه خواهیم داشت (ساحل خزر‌آبادی ساری، ساحل طلایی رامسر).

وی میزان اعتبار موردنیاز جشنواره را ۶۰میلیون تومان پیش‌بینی کرد و افزود: تاکنون ریالی در این زمینه دریافت نکرده‌ایم و تمام کار‌ها با همراهی و همکاری فرمانداران و نهاد‌های سه شهر برگزارکننده در‌حال انجام است.

در پایان امامزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران گفت: قصد داریم این جشنواره را به صورت منطقه‌ای و سپس در حاشیه دریای خزر و خلیج‌فارس و در مرحله بعد با حضور همه کشور‌های جهان اسلام برگزار کنیم و در نهایت آن را جهانی کنیم و انحصار ۵کشور ویژه دنیا را در این زمینه بشکنیم.