گروه کامپیوتر- سرانجام پس از مدت‌ها مسوولان ایرانسل حاضر به پاسخگویی به خبرنگاران در خصوص پروژه اپراتور دوم تلفن‌‌همراه شدند و وعده دادند که ظرف ۱۵روز آینده با دعوت از خبرنگاران میزان پیشرفت کار در پروژه را توضیح می‌دهند. به گفته علیرضا قلم‌بر دزفولی مدیر عامل شرکت ایرانسل نحوه توزیع سیم‌کارت‌های ۱۲۰هزار تومانی اپراتور دوم هفته آینده مشخص خواهد شد. در حالی که مسوولان این پروژه طبق قرارداد خود اعلام کرده بودند که سیم‌کارت‌های ۱۲۰هزار تومانی را در مردادماه جاری واگذار می‌کنند.

مدیر عامل ایرانسل در گفت‌وگو با ایلنا گفت: تلاش ما این است که در مهرماه فاز صفر پروژه را اجرایی کنیم و تعداد واگذاری سیم‌کارت‌ها نیز ظرف دوهفته آینده مشخص خواهد شد.

وی افزود: طبق پیش‌بینی‌ها در این فاز بین ۱۰۰ تا ۲۰۰هزار سیم‌‌کارت واگذار می‌شود.

این در حالی است که مسوولان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفته‌اند، در صورتی که سرویس‌های این اپراتور از کیفیت لازم برخوردار نباشند اجازه واگذاری نخواهند داشت. دزفولی، با بیان اینکه سعی می‌‏کنیم تا پایان سال‌جاری ۲میلیون سیم‌‏کارت ۱۲۰هزار تومانی ارائه کنیم، تاکید کرد: برای واگذاری سیم کارت‌‏های ایرانسل تحت هیچ شرایطی به ثبت نام فکر نمی‌‏کنیم، زیرا هدف ما واگذاری به روز سیم‌‏کارت‌‏ها است، ضمن این که در فاز صفر و اول با توجه به تعداد محدود سیم‌‏کارت‌‏ها باید به روشی برسیم که حق کسی ضایع نشود.

مدیرعامل ایرانسل، در خصوص عدم پاسخ‌‏گویی مسوولان این شرکت و انعکاس خبری در خصوص پروژه اپراتور دوم نیز، یادآور شد: ظرف ۱۵روز آینده با دعوت از خبرنگاران پیشرفت کار را توضیح خواهیم داد و سعی‌‏ ما بر این است که برای پاسخگویی با یک شبکه عملیاتی وارد شویم.