میدان میوه و تره‌بار «شهدای باغ‌آذری» دیروز در منطقه ۱۶ تهران در مراسمی با حضور مسوولان شهری به بهره‌برداری رسید. این بازار در زمینی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ مترمربع و با اعتباری معادل یک میلیارد ریال طی شش ماه احداث شده است.

بازار یاد شده دارای غرفه‌های عرضه سبزی، محصولات فرنگی، میوه، مرغ و تخم‌مرغ، لبنیات، مواد غذایی، کالاهای اساسی و بهداشتی است و روزانه نیاز حدود ۱۲هزار خانوار منطقه ۱۶ تهران را تامین می‌کند. این هشتاد و هفتمین بازار ثابت میوه و تره‌بار شهرداری تهران است که به همراه ۱۲۰ بازار سیار میوه وتره‌بار، روزانه نیاز شهروندان به محصولات کشاورزی و باغی را تامین می‌کند.

مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران در این مراسم با اشاره به اهداف شهرداری در توسعه بازارهای میوه ‌و تره‌بار، گفت: براساس برنامه زمان بندی شهرداری تهران، شمار میادین ثابت میوه و تره‌بار پایتخت تا پایان سال جاری به ۱۰۰ بازار خواهد رسید.

عبدالرحمن چراغعلی درمورد نظارت مستمر و دقیق بازرسان شهرداری بر عرضه میوه در میادین، افزود: تاکنون با بسیاری از تخلفات غرفه‌ها برخورد و حتی قراردادهای آنها با شهرداری لغو شده است.

وی خاطرنشان کرد: هر شکایت از غرفه‌ها، یک امتیاز منفی برای غرفه‌داران در پی دارد که براساس هر امتیاز منفی، پنج درصد مبلغ قرارداد غرفه‌ها از غرفه‌داران به عنوان جریمه دریافت می‌شود.

به گفته چراغعلی، تا پایان شهریور ماه پنج میدان میوه و تره‌بار دیگر در محلات «هروی» منطقه ۴ تهران، «عباس‌آباد» در منطقه هفت، «شهرک کاروان» و «خاوران» در منطقه ۱۵ و «شادآباد» در منطقه ۱۸ به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر عامل سازمان میادین میوه‌وتره‌بار شهرداری تهران توسعه عرضه محصولات سورت شده (دسته‌بندی شده) را از دیگر برنامه‌های این سازمان در سال جاری عنوان کرد و افزود: هم‌اکنون فقط سیب زمینی و پیاز در میادین به صورت سورت شده عرضه می‌شود که تا شهریور ماه سبزی و محصولات فرنگی نیز به صورت سورت شده عرضه خواهد شد.