برای گسترش فرهنگ حجاب و عفاف اسلامی، روشی به غیر از حرکت‌های علمی ‌ـ اعتقادی راهگشا نخواهد بود. صادق نجفی، رییس سازمان بازرگانی آذربایجان شرقی به ایسنا گفت: سازمان بازرگانی این استان نیز در راستای ترویج این فرهنگ غنی، حمایت خود را به روش‌های مختلف از تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان پوشاک اسلامی‌ اعلام می‌کند.

وی تصریح کرد: یکی از این کارها برپایی نمایشگاه‌های مد اسلامی ‌است که مقرر شده است، اتحادیه خیاطان زنانه استان این نمایشگاه‌ها را هر سه ماه یک بار و یا در یکی از شهرهای استان برگزار کند که البته سازمان بازرگانی نیز علاوه بر مساعدت درباره مسائل مالی برپایی این نمایشگاه‌ها، تسهیلات مناسبی نیز در اختیار آنها قرار خواهد داد.

وی همچنین از فعال شدن ۲۱ فروشگاه پوشاک در سطح شهر تبریز و چند فروشگاه در شهرستان‌های پرجمعیت استان در عرضه البسه و پوشاک اسلامی‌ خبر داد و افزود: در این فروشگاه‌ها تنها لباس‌های مبتنی بر فرهنگ غنی اسلامی‌ به فروش خواهد رسید.

نجفی ادامه داد: برای ترویج و گسترش کمی‌و کیفی این فروشگاه‌ها در سطح استان، سازمان بازرگانی آذربایجان شرقی تسهیلات مطلوبی در نظر گرفته شده است که تبلیغات رایگان یکی از این تسهیلات است.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که اجناس عرضه شده در این فروشگاه‌ها به قیمت مناسب و به راحتی در اختیار مردم قرار گیرد استقبال برای خرید از این فروشگاه‌ها بسیار زیاد می‌شود.