سید ابراهیم رئیسی روز گذشته در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: رسانه‌های جمعی به‌ویژه صدا‌و‌سیما به اطلاع‌رسانی دقیق و اقناعی درباره ضرورت واکسیناسیون ادامه دهند و همچنان توصیه به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با جدیت در دستور کار باشد. رئیس‌جمهور از بزرگان صاحب نفوذ و صاحب تریبون در جوامع محلی و استان‌های مختلف کشور خواست مردم را به واکسیناسیون تشویق و ترغیب کنند. رئیس‌جمهور همچنین با تبریک فرارسیدن ماه ربیع‌الاول گفت: در این ماه شاهد افزایش جشن‌ها و مراسم شادی از سوی مردم هستیم و لازم است از اجتماعات غیرضرور پرهیز، یا در صورت ضرورت برگزاری مراسم، شیوه‌نامه‌های بهداشتی به طور کامل رعایت شود.

رئیسی در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه علمی و پژوهشی به افکار و سخنان جدید و ایده‌ها و نظرات نو و بسته نشدن باب پژوهش در حوزه درمان کرونا گفت: طب سنتی در زمینه مبارزه با بیماری‌ها، ایده‌ها و نظراتی دارد که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌تواند آنها را بررسی و راستی‌آزمایی کند.

  باید به‌سمت بازگشایی حضوری مدارس حرکت کنیم

رئیسی همچنین با تاکید بر ضرورت حضور منظم و کامل کارمندان در ادارات برای پاسخگویی و انجام امور مردم گفت: طبق جدول رنگ‌بندی شهرها و با توجه به بهبود شرایط با گسترش واکسیناسیون، حضور کارکنان در ادارات به صورت کامل و در ساعت مقرر ضروری و لازم است. وی در ادامه با بیان اینکه ‌«باید به‌تدریج به‌سمت بازگشایی حضوری مدارس حرکت کنیم»، گفت: با گسترش و تکمیل واکسیناسیون شاهد آموزش حضوری در مدارس خواهیم بود.

  بانک‌ها حق تعطیلی هیچ کارگاهی را ندارند

همچنین انتخاب در خبری به نقل ا‌ز رئیس‌جمهوری در سفر بوشهر گفت:  بیشترین تحریم‌های ما در صنعت نظامی و هسته‌ای بوده، اما بیشترین توفیقات را داشته‌ایم چون به صورت جهادی عمل کرده‌ایم و انگیزه تحول در آن وجود داشته است. برخی می‌گویند ما موشک می‌سازیم، اما خودرو نمی‌توانیم بسازیم، چون تکنولوژی صنعت موشکی را در خودروسازی وارد نکرده‌ایم. رئیسی افزود: برخی از صنایع در استان بوشهر به هر دلیلی بسته شده است؛ در هفته گذشته این دستور را به بانک‌ها دادیم که حق تعطیلی هیچ کارگاه اقتصادی را ندارند.  

  فعال شدن دیپلماسی اقتصادی با جدیت در دولت

همچنین «ایسنا» در خبری دیگر به نقل از رئیس‌جمهور درباره فعال شدن دیپلماسی گفت: دولت این موضوع را با جدیت در دستور کار دارد و معتقدیم می‌توان حجم کنونی تبادلات اقتصادی را به راحتی به دو برابر افزایش داد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند