اگر کشورهای حامی صهیونیست بساط رژیم جعلی صهیونیستی را جمع نکنند، اقیانوس خشم ملت‌ها به تلاطم در خواهد آمد و بساط آن را جمع خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری، مهر، محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهوری در سفر خود به استان خراسان شمالی در جمع مردم اسفراین با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال پیامبر اعظم(ص) گفت: سال پیامبر یعنی سال ایستادگی و صبر و مقاومت. اگر همه تابع خدا و تعلیمات انبیا باشند تجاوز و ظلم و بی‌عدالتی وجود نخواهد داشت. وی افزود:‌ در جامعه‌ای که همه بنده خدا هستند همه انسان‌ها با هم برابرند. جنایات امروز ناشی از خروج از دایره بندگی خداست.

وی گفت: رژیم جعلی صهیونیستی با فریب و دروغ و طراحی مزدورانه بیش از ۶۰ سال است که به کشتار مردم مظلوم منطقه مشغول است. وجود این رژیم تابع شیطان است و جز تجاوز و تهدید و فساد هیچ فایده‌ای ندارد.

رییس‌جمهور افزود: ملت ایران پرچمدار بیداری ملت‌ها است. وی خطاب به کشورهای حامی صهیونیست گفت: اگر شما بساط این رژیم جعلی را جمع نکنید اقیانوس خشم ملت‌ها به تلاطم خواهد آمد و بساط آن را جمع خواهد کرد.وی در مورد موضوع هسته‌ای کشورمان نیز گفت: حرف همه ملت ایران این است که بهره‌مندی از انرژی هسته‌ای را حق مسلم خود می‌دانند.

احمدی‌نژاد ضمن اشاره به سهم ۳۵‌میلیارد تومانی اسفراین از بودجه گفت: این سهم در برابر استعدادها و توانمندی‌های مردم این منطقه کم است و از استاندار می‌خواهم آن را افزایش بدهد.

عدالت یعنی همه جای کشور با هم آباد شود

رییس‌جمهوری همچنین در ادامه سفر به استان خراسان شمالی در شهرستان فاروج، بر توزیع عادلانه تسهیلات ارزان قیمت در استان‌ها تاکید کرد و از افزایش سهم استان خراسان شمالی و شهرستان فاروج خبر داد.

وی ضمن اظهار خوشحالی از حضور در جمع مردم فاروج گفت: سلام خدا بر دستان زحمتکش کشاورزان فاروج.

رییس‌جمهوری خطاب به صهیونیست‌ها و حامیان آنها گفت: از این آتشی که افروخته‌اید جز ننگ و ذلت و نکبت برداشت نخواهید کرد و خشم و کینه ملت‌ها از شما به اوج رسیده است.

احمدی‌نژاد گفت: ملت ایران در صف مقدم پیروان خط توحید و عدالت خواهی و الگوی همه ملت‌های آزاده و موحد است.

رییس‌جمهوری تاکید کرد: عدالت یعنی همه جای کشور با هم آباد شود. وی گفت: حق باید بدون پارتی بازی و منت بین مردم تقسیم شود.رییس‌جمهور وعده داد یک ورزشگاه مخصوص دختران، یک ورزشگاه مخصوص پسران و یک دانشگاه در فاروج تاسیس می‌شود.

ایران باید شایسته نام ایرانی باشد

رییس‌جمهوری در آخرین مرحله از سفر خود به استان خراسان شمالی در جمع مردم مانه و سمرقان گفت: رژیم اشغالگر قدس با حمله به لبنان کلید نابودی خود را زد و انشاءا... به زودی شاهد خواهیم بود بساط این رژیم توسط ملت‌ها از صحنه روزگار محو خواهد شد.

رییس‌جمهوری گفت: آنها باید بدانند همه طراحی‌ها و تدابیرشان باطل است. وی گفت: باید دست به دست هم بدهیم و ایران را آباد کنیم. ایران باید شایسته نام ایرانی باشد.

رفتار شورای امنیت، لکه‌ننگی ابدی

رییس‌‌جمهوری همچنین در اولین‌ روز سفرش در جمع مردم بجنورد، گفت: شورای امنیت باید وسیله ایجاد امینت در جهان باشد، اما وقتی پیشنهاد آتش‌بس را رد و با برقراری آتش‌بس و جلوگیری از کشتار مخالفت می‌کند، لکه‌ننگی ابدی بر پیشانی سازمان ملل و اربابان سازمان ملل خواهد بود.

احمدی‌نژاد افزود: باید در ‌سال پیامبر‌اعظم‌(ص) کار و تلاش بیشتر و مهرورزی بیشتری داشته باشیم، سال پیامبر یعنی سال صبر و مقاومت و سال عزت و پیروزی بشریت برای ملت ایران و همه ملت‌های عدالت طلب.

رییس‌جمهوری در ادامه خاطرنشان کرد:‌ شورای امنیت که باید وسیله ایجاد امینت در جهان باشد، وقتی پیشنهاد آتش بس ارائه می‌شود با برقراری آتش‌بس و جلوگیری از کشتار مخالفت می‌کند این رفتار شورای امنیت یک لکه ننگ ابدی بر پیشانی سازمان ملل و اربابان سازمان ملل خواهد بود.

احمدی‌نژاد با اشاره به موج بیداری افکار عمومی در بین ملت‌های جهان علیه جنایت‌های رژیم صهیونیستی، گفت: امروز ملت‌ها دیگر بیدار شده‌اند و امروز لبنان یک آیینه بزرگ است که ماهیت واقعی نظام سلطه و آزادی و دموکراسی قدرت‌های بزرگ را به نمایش می‌گذارد.

احمدی‌نژاد گفت: جنایاتی که امروز انجام می‌شود فقط علیه یک ملت نیست، بلکه علیه همه بشریت و توهین به کرامت همه انسان‌ها است. وی خطاب به دولت‌های عالم، گفت: از همه دولت‌ها می‌خواهم که موضع خودشان را نسبت به این جنایت اعلام کنند، از آنها می‌خواهم ممنوعیت را از مقابل ملت‌ها بردارند‌.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنانش به موضوع فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان اشاره کرد و گفت: ما اهل گفت‌وگو هستیم و خواهان صلح و کسانی که فکر می‌کنند با استفاده از زبان تهدید می‌توانند ملت ما را منصرف کنند، بدانند سخت در اشتباه هستند. اگر الان ندانند وقتی سرشان به سنگ خورد می‌فهمند که با یک ملت فهمیده طرف هستند.

رییس‌جمهور همچنین گفت: ماموریت امروز ما ساختن ایران عزیز است. باید با توکل به خدا و استعدادها و توانمندی داخلی ایران عزیز را بسازیم.

احمدی‌نژاد در پایان تصریح کرد: برنامه دولت برای ایجاد اشتغال، افزایش و توسعه فعالیت‌های عمرانی است و ما باید بتوانیم همه ظرفیت‌های عمرانی کشور را فعال کنیم چون در کشورمان ظرفیت کار عمرانی به خاطر وجود فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف بسیار زیاد است.

حوادث لبنان باعث تامل در بررسی بسته پیشنهادی غرب شد

احمدی‌نژاد در جمع مردم شروان نیز با اشاره به ارائه بسته پیشنهادی از سوی غرب گفت: ما گفتیم بررسی می‌کنیم و پاسخ می‌دهیم، اما حوادث لبنان باعث شد که با دقت بیشتری بررسی کنیم چرا که ماهیت حرف‌ها و شعارهای غرب یک بار دیگر برای ما آشکار شد.

وی با اشاره به ادعای جدید غرب در مورد ایجاد خاورمیانه جدید، گفت: شما عددی نیستید که بخواهید نقشه خاورمیانه جدید را درست کنید. امروز ملت‌های منطقه بیدار شده‌اند، تک‌تک رفتار شما و جنایات شما را ثبت می‌کنند. خشم ملت‌ها در حال متراکم شدن است.

رییس‌جمهور، سید‌حسن نصرا... را قهرمان ملت‌های آزاده توصیف کرد و افزود: صهیونیست‌ها آماده می شوند تا جنایات بزرگ‌تری انجام دهند باید در صحنه باشیم و محکوم کنیم تا توطئه‌ها خنثی شود. سران کشورهای حامی رژیم صهیونیستی از هر نوع عاطفه انسانی و دل‌شان از نور هدایت خالی است و مثل حیوانات هستند و حتی بدتر از آنها، اینها به چیزی جز فساد و غارت فکر نمی‌کنند.

احمدی‌نژاد ضمن اشاره به قطعنامه اخیر شورای امنیت، گفت: کسانی که فکر می‌کنند با شانتاژ تبلیغاتی ملت ایران را از این حق منصر‌ف می‌کنند، اشتباه می‌کنند. احمدی‌نژاد در پایان قول احداث یک ورزشگاه مخصوص بانوان و توسعه دانشگاه و آموزش عالی در شیروان را داد.رییس‌جمهوری عدالت را توزیع امکانات برای همه و دادن فرصت برای شکوفایی همه استعدادها توصیف کرد.

برنامه‌های توسعه‌ای دولت در خراسان شمالی

معاون اجرایی رییس‌جمهوری نیز، در حاشیه هفدمین سفر استانی هیات دولت در خصوص برنامه‌های توسعه‌ای در نظر گرفته شده برای استان خراسان شمالی گفت: برای جبران عقب‌ماندگی استان، چند ویژگی می‌تواند به عنوان چشم انداز توسعه استان بیش از سایر موارد مد نظر قرار گیرد.

علی سعیدلو، در این رابطه به این ویژگی‌ها اشاره کرد:

۱ - تازه تاسیس بودن استان که انگیزه کار و تلاش را در سطح شهرها و روستاها افزایش خواهد داد.

۲ - تخصیص بودجه و اعتبارات مستقل که با افزایش مسوولیت مدیران، رقابت سازندگی را نیز ملموس‌تر می‌سازد.

۳ - حضور امیدوارکننده رییس‌جمهور و وزرا در بین مردم شهرهای استان و رسیدگی به مشکلات و درد دل‌های مردم و انجام برنامه‌ریزی لازم در توسعه مناطق محروم که نور امید به زندگی جدید را به دل مردم خواهد تابانید.

دکتر سعیدلو در ادامه افزود: در این سفر تلاش می‌شود اهداف برنامه توسعه استان به صورت متوازن جامه عمل پوشانده شود و ساختارهای زیربنایی آن شکل لازم به خود را بگیرد. بنابراین دولت از مدیران اجرایی استان انتظار دارد، با توجه به موقعیت جدید استانشان که فداکاری بیشتری را می‌طلبد، در رویکرد مدیریتی خود تجدیدنظر نمایند تا در کوتاه‌ترین فرصت موقعیت‌های مطلوب قابل دسترسی باشد.

معاون اجرایی رییس‌جمهوری در خصوص راهکارهای اجرایی گفت: هر چند این استان برای توسعه در بخش کشاورزی، صنعت، گردشگری و تجارت استعداد مناسبی دارد اما از ظرفیت‌های موجود به نحو شایسته‌ای بهره‌برداری نشده است، بنابراین دولت در نظر دارد با سرمایه‌گذاری دولتی و فراهم کردن زمینه برای بخش خصوصی از جمله راه اندازی واحدهای کارگاهی صنعتی، ایجاد شهرک‌های علمی و تحقیقاتی، تغییر شیوه‌های آبیاری کشاورزی و دامداری سنتی به صنعتی، حفاظت و احیای مراتع و جنگل‌ها، اتصال استان به شبکه حمل ونقل ریلی، تسریع در احداث راه‌های استانی، فراهم کردن تسهیلات بانکی به ویژه در مورد خسارت دیدگان خشکسالی و سرمازدگی، پرداخت وام قرض‌الحسنه ودیعه مسکن، درمان، تحصیل و ازدواج، تکمیل سیلوی بجنورد، احداث بیمارستان‌های مورد نیاز شهرها، تجهیز و تکمیل بخش‌های پزشکی، اتاق عمل و تخت‌های بیمارستانی، ایجاد رشته‌های جدید دانشگاهی، تامین نیروهای انسانی و تجهیز پایگاه امداد جاده‌ای، تشکیل شرکت‌های تعاونی تولیدات استانی، احداث انواع واحدهای مسکن اجاره‌ای و کمک به قشر کم درآمد، گازرسانی به شهر و روستاها و... می‌تواند این استان جدید را جان و مایه تازه ببخشد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که در این سفر با تصویب برنامه‌های پیشنهادی استان و پیگری‌های نمایندگان محترم، موقعیت استان در فرآیند توسعه قرار گیرد و مدیران آماده به خدمت استان به ویژه استاندار محترم و پرتلاش آن با کمک مردم خونگرم منطقه زمینه‌های کار، تحرک و تولید را در جای جای استان فراهم کنند و بر چهره گرفته استان لبخند شادی بنشانند.