رییس‌جمهور در پیامى ضمن تبریک موفقیت بزرگ پژوهشگران پزشکى جمهورى اسلامى ایران در یافتن درمان ضایعات نخاعى به مردم بزرگوار ایران تصریح کرد: ملت ایران این شایستگى را دارد که پرچمدار علم و معرفت و فناورى در جهان باشد، چنانکه امروز پرچمدار ایمان، ایثار، مجاهدت و مهرورزى است. به گزارش دفتر امور رسانه‌های ریاست‌جمهوری، رییس‌جمهور با سپاسگزارى به درگاه الهى که بار دیگر هدیه‌اى گرانبها را توسط دانشمندان متعهد و دلسوز کشورمان به ملت بزرگوار ایران تقدیم کرده، در این پیام آورده است: مردم شریف به ویژه جوانان عزیز کشورمان ثابت کرده اند که مى‌توانند موانع را بردارند و در مسیر پیشرفت و تعالى با خودباورى و اتکا بر توانایی‌ها و استعدادهاى بى‌پایان خود، مرزهاى علمى را درنوردند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است، همانطور که خبر این دستاورد عظیم منتشر شد، درمان نمونه‌هایى از ضایعات نخاعى که یک آرزوى دست نیافتنى تصور مى‌شد، امروز به همت محققان و دانشمندان و پزشکان عزیز کشورمان ممکن شد که اطلاعات دقیقتر، از جانب متخصصان مربوطه اعلام خواهد شد.

اکنون ما در آغاز راه هستیم و ملت ما این شایستگى را دارد که پرچمدار علم و معرفت و فناورى در جهان باشد، چنانکه امروز پرچمدار ایمان، ایثار، مجاهدت و مهرورزى است، به امید روزى که نور فروزان علم و فناورى و ایمان و ایثار فرزندان این ملت بر جهان نورافشانى کند.