بالاخره آلبوم کبوتر با صدای مرحوم مازیار کیانی‌نژاد به بازار آمد. این آلبوم یکی از چهار آلبوم مجوز گرفته و پالایش صدا شده کارهای او است که توسط شرکت پژواک هنر که مدیریت آن را سعید عزیزی، داماد مازیار بر عهده دارد آماده و منتشر شده است. قبل از این آلبوم ماهیگیر توسط همین شرکت با صدای مازیار پخش شده بود، قرار است دیگر آلبوم‌ها نیز به ترتیب اولویت و مجوز به بازار بیایند. رسول ترابی

ناصر عبدالهی در فکر جبران

به زودی آخرین آلبوم ناصرعبدالهی توسط شرکت آرای نیک به بازار خواهد آمد. ناصر عبدالهی که در چند ساله اخیر دوران افول خود را می‌گذراند، در این آلبوم بسیار با حوصله و وسواس کار کرده و تصمیم دارد جبران گذشته‌ها را بکند و به نوعی با موسیقی انرژیک و سبک به روزی که انتخاب کرده دوباره به روزهای اوج برگردد. در این آلبوم که فعلا اسمی برایش انتخاب نشده و آخرین روزهای مجوز ارشاد را می‌گذراند، بنیامین بهادری، محمدرضا چراغعلی، محمد نصرتی، فرید احمدی و ... حضور دارند.

خوانندگان پاپ در راه ایران

ظاهرا شرایط نسبتا بهتر موسیقی پاپ داخلی نسبت به خارج باعث شده که خوانندگان آن سوی آب‌ها یک به یک و کم‌کم به فعالیت در فضای موسیقی پاپ داخلی گرایش پیدا کنند.

بعد از فریدون آسرایی که موفق به پخش داخلی کارش شد، امیر رسایی دومین فردی بود که برای این منظور اقدام کرد که البته تلاش‌هایش برای کسب مجوز داخلی به نتیجه نرسید.

اما به تازگی و بعد از سورن خواننده و پسرخاله یکی از خوانندگان معروف ارمنی زبان که آلبومش آخرین روزهای کسب مجوز داخلی را می‌گذراند یکی دیگر از خوانندگان آن طرف آبی که به ملودی‌هایی مانند (اگه تو از پیشم بری، شمعدونی‌ها دق می‌کنند) مطرح شد، به ایران آمده و در حال طی کردن مقدمات اخذ مجوز برای آلبومش است.

نارضایتی خوانندگان از جشنواره تابستانی

جشنواره موسیقی تابستانی امسال با نارضایتی بسیاری از طرف خوانندگان همراه بوده است. جدا از جابه‌جایی ساعات کنسرت از ساعت ۱۰ شب به ۶بعدازظهر و انتقال کنسرت‌ها از فضای باز به سالن‌های سرپوشیده، نوع برخورد با خوانندگان هم باعث تشدید این نارضایتی‌ها شده و مخاطبان کنسرت‌ها را به شدت، نسبت به سال‌های قبل تقلیل داده است. ظاهرا خوانندگان برای اجرای برنامه ابتدا باید تعهد بدهند و اجازه اجرای آهنگ‌های ریتمیک و تند و ابراز احساسات در هنگام خواندن و همصدا کردن مردم در زمان اجرای برنامه را ندارند. ضمن اینکه نوازندگان خانم هم اجازه حضور بر روی سن را ندارند. با این وجود به نظر می‌رسید، کنسرت‌های جشنواره تابستانی کیش تا حدودی بتوانند جبران کمبودها را بکند.

آلبوم‌های پرفروش

جدا از آلبوم بنیامین آلبوم‌های پرفروش فصل به ترتیب به آلبوم‌های «منو بشناس» با صدای شهاب بخارایی، «چی شده؟» با صدای بابک جهانبخش و آلبوم «تو قسم خوردی به اشکام» با صدای شهرام معصومیان اختصاص دارد. نکته جالب اینکه در دو آلبوم از چهار آلبوم پرفروش فصل، شاهی خسروآبادی تمامی تنظیم‌ها را برعهده داشته است.