مل گیبسون، بازیگر و کارگردان سینما پذیرفته که هنگام بازداشتش به خاطر رانندگی در حالت غیرعادی، سخنان یهودی ستیزانه‌ای گفته، اما افزوده است که آن سخنان احساس قلبی‌اش را منعکس نمی‌کنند. او در یک بیانیه گفته است: «برای هر کسی که یهودی ستیزانه فکر می‌کند یا آن را ابراز می‌کند، هیچ بهانه‌ای وجود ندارد و نباید با او مدارا کرد». «خواهشمندم بپذیرید که من قلبا یهودی ستیز نیستم. من آدمی ‌متعصب نیستم. هر نوع کینه و نفرتی بر خلاف اعتقادات من است.»

این بازیگر ۵۰ساله از «همه جامعه یهودی» پوزش خواسته است. کارگردان برنده جایزه اسکار، اوایل روز جمعه در مالیبو کالیفرنیا، در حالی که با سرعت ۸۷ مایل در منطقه‌ای با محدودیت سرعت ۴۵ مایل رانندگی می‌کرد، بازداشت شد.

مل گیبسون در حین بازداشت به ظن رانندگی در حالت غیرعادی، سخنان «تند و زننده‌ای» خطاب به جیمز می، مامور پلیس ابراز کرده بود. او گفت: «من در تلاشم تا بفهمم آن کلمات زشت در حین مستی از کجا آمده‌اند». او تصدیق کرده که باعث رنجش جامعه یهودی شده و از آنها خواست تا در «مسیر بهبود» به او کمک کنند.

او گفت: «من فرد مطرحی هستم، و زمانی که چیزی می‌گویم ... سخنم بین مردم دارای بار است». «من باید نسبت به آنچه می‌گویم مسوول باشم و مستقیما از کسانی که رنجیده و اذیت شدند پوزش می‌خواهم.»

بازیگر فیلم‌های مد مکس (Mad Max) و سلاح مهلک (Lethal Weapon) در سال ۱۹۹۵ برای کارگردانی فیلم شجاع‌دل (Braveheart) که بازیگر آن هم بود، موفق به کسب جایزه اسکار شد. فیلم تازه او آپوکالیپتو (Apocalypto) قرار است ۸ دسامبر در آمریکا به روی پرده بیاید.