وزیر کار از تاکید ۱۵۰ تن از نمایندگان مجلس بر مسکوت ماندن طرح بهسازی قراردادهای موقت در مجلس خبر داد. محمد جهرمی‌در گفت‌وگو با مهر در خصوص طرح بهسازی قراردادهای موقت در مجلس افزود: در حال حاضر حدود ۱۵۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌بر مسکوت ماندن طرح بهسازی قراردادهای موقت در کشور تاکید دارند.

وی همچنین با اعلام اینکه در طی سال‌جاری حدود ۶۷۰‌هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد می‌شود، اظهار داشت: تا پایان تیرماه سال‌جاری حدود ۱۹۲‌هزار طرح توسط کار گروه اشتغال به بانک‌ها ارسال شده است که از این میزان حدود ۷۷‌هزار طرح مورد تائید بانک‌ها قرار گرفته و قرارداد ۲۲‌هزار طرح تاکنون منعقد شده است.

جهرمی ‌با بیان این مطلب که روزانه به طور متوسط ۱۰۰۰ طرح به بانک‌ها ارسال می‌شود، گفت: در طی سال‌جاری فرصت‌های شغلی بیشتر در بخش‌های کشاورزی، صنایع تبدیلی، صنایع ساختمانی، بخش خدمات، حمل‌ونقل و گردشگری ایجاد می‌شود.

وی در ادامه افزود: با توجه به صنایع مختلفی که در کشور وجود دارد ما می‌توانیم ۷۰ تا ۸۰‌درصد از بیکاری موجود کشور را ساماندهی کنیم.

رییس هیات‌مدیره کانون عالی کارفرمایان نیز تاکید کرد: طرح بهسازی قراردادهای موقت باید در مجلس مسکوت بماند.

محمد عطاردیان با بیان این مطلب که اصلاح قانون کار نباید به نفع یک گروه کارگر یا کارفرما باشد، گفت: طرح اصلاح قانون کار باید در جهت منافع تولید در کشور باشد.

رییس هیات‌مدیره کانون عالی کارفرمایان با اظهار تاسف نسبت به خلاء استراتژی اشتغال در کشور، گفت: نامشخص بودن استراتژی اشتغال موجب افزایش نرخ بیکاری در کشور شده است.

وی با بیان این مطلب که از ابتدای سال‌جاری بسیاری از کارگاه‌های تولیدی کشور تعدیل نیرو کرده‌اند، گفت: اقدامات مسوولان در خصوص کاهش تعدیل نیرو در کارگاه‌های تولیدی موجب ایجاد تنش در این کارگاه‌ها شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بخش کارگران موقت بیش از کارگران دایم شده است، گفت: هر سال این نوع قراردادها اضافه می‌شود، زیرا هر سال کارگران رسمی‌بازنشسته می‌شوند و کارهای جدیدی که راه می‌افتد با قراردادهای موقت

صورت می‌گیرد.

عطاردیان کارآفرینی را موتور محرکه توسعه هر کشوری دانست و گفت: ویژگی کارآفرینان ریسک پذیری و نوآوری است.