گروه کامپیوتر‌ـ آخرین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص وضعیت شرکت‌های دارای پروانه PAP برای ارائه اینترنت پرسرعت در کشور در سال گذشته اعلام شده است و تاکنون این سازمان هیچ‌گونه اقدامی برای ارائه اطلاعات جدید از وضعیت شرکت‌های PAP نکرده است. این در حالی است که پنج ماه از آغاز سال جدید می‌گذرد و مسوولان این سازمان حتی به وزارت ICT حاضر به پاسخگویی نیستند.

بی‌توجهی این سازمان به مسوولیت‌هایش در این خصوص در حالی است که شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت پرسرعت در کشور و شرکت‌های مخابرات استانی که قرار است فضا و امکانات لازم را در اختیار این شرکت‌ها قرار دهند طی یکسال گذشته با مشکلات فراوانی روبه‌رو شده‌اند و به‌دلیل وجود این مشکلات، برخی از این شرکت‌ها نتوانسته‌اند به تعهدات خود عمل کنند.

به گفته یک مقام آگاه در وزارت ICT شرکت‌های PAP در برخی از شهرها و مناطق تهران به‌رغم نصب تجهیزات خود نتوانسته‌اند به ارائه سرویس پرداخته و برخی نیز امکانات فروش خطوط خود را ندارند در حالی که قیمت‌های سرویس‌ها نیز برای مشتریان بالا است.

وی افزود: اگر سازمان تنظیم مقررات گزارش خود را به این وزارتخانه ارسال کند می‌تواند با بررسی آن برای حل مشکلات شرکت‌ها اقدام‌هایی انجام دهد اما این سازمان پیگیری‌های خود را در این خصوص، مدت‌ها است که متوقف کرده است.