ساری- خبرنگار دنیای اقتصاد: کسانی که بتوانند در قالب طرح یک تا ۵۰شغل پایدار ایجاد کنند، تا سقف یک‌میلیارد تومان تسهیلات دریافت می‌کنند. محمود حسینی‌مطلق، رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان مازندران در گردهمایی مشترک کارشناسان توسعه مدارس غیردولتی و نمایندگان موسسات این مدارس که در باشگاه فرهنگیان ساری برگزاری شد با اعلام مطالب فوق گفت: جمعیت فعال و بیکار مازندران ۸/۱۰درصد است که با احتساب رفع بیکاری سالانه به میزان ۴/۰درصد تا پایان برنامه چهارم توسعه این نرخ به ۸/۸درصد خواهد رسید.

وی تقویت بنگاه‌های اقتصادی زودبازده با تدبیر دولت نهم خوانده و افزود: مدارس غیرانتفاعی مصداق بارز این مساله و مشارکت مردم در توسعه آموزشی است. حسینی‌مطلق متذکر شد: طرح تقویت بنگاه‌های اقتصادی زودبازه محدودیت مالی ندارد و برای اجرای این طرح در آموزش و پرورش ۵میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که تا پایان خردادماه سال جاری در اختیار استان قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: به کسانی که بتوانند در قالب این طرح برای یک تا ۵۰نفر ایجاد اشتغال پایدار کنند تا سقف یک‌میلیارد تومان تسهیلات داده می‌شود و کسانی که براساس برنامه‌ زمانبندی شده ۲۴ماه طرح اشتغالزایی خود را به اجرا درآورند از ۴ الی ۵درصد یارانه دولتی بهره‌مند خواهند شد. سید نصرت‌ا... فاضلی، رییس سازمان آموزش و پرورش مازندران نیز در این مراسم با اعلام آماری گفت: در حال حاضر ۱۱/۱۱درصد دانش‌آموزان مازندرانی در مدارس غیرانتفاعی تحصیل می‌کنند که این میزان باید تا پایان برنامه چهارم توسعه به حدود ۱۵درصد برسد.

وی بیشترین آمار دانش‌آموزان اینگونه مدارس را در مقطع کار و دانش و کمترین را در مقطع ابتدایی و راهنمایی بیان کرد: مدیریت مشارکتی در حفظ و نگهداری مدارس غیرانتفاعی ضروری است.