سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری تهران گفت: ۱۲۷ پروژه راهسازی در قالب ۳۰طرح با اعتباری بالغ بر ۴۵۰میلیارد ریال در طی سال‌جاری در استان تهران اجرا خواهد شد. به گزارش خبرگزاری «مهر»، سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری تهران در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان فیروزکوه گفت: بهسازی و روکش ۳۵۰کیلومتر از راه‌های اصلی بزرگراهی و آزادراهی و آسفالت ۳۸۰کیلومتر راه روستایی در دستورکار سال‌جاری قرار دارد.

وی افزود: ۱۰۰۰کیلومتر از راه روستایی استان خاکی است که امید می‌رود تا پایان برنامه چهارم توسعه کلیه راه‌های خاکی استان آسفالت شود.

سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری تهران بهسازی و آسفالت محور تهران- فیروز‌کوه- گدوک، احداث راه طالقان، ساماندهی ۱۲۰کیلومتر از تقاطع‌ها و رفع نقاط حادثه خیز استان و همچنین روشنایی ۱۸۰کیلومتر گردنه‌ها و نقاط مه‌گیر استان را از جمله

پروژه های اساسی استان ذکر کرد.

وی اعتبار بند ج تبصره ۱۳ قانون بودجه در سال ۸۵ در بخش حمل‌ونقل استان را ۴۳میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: ۳۵میلیارد ریال از این اعتبارات در جهت کمک به افزایش ساعات کار خطوط اتوبوسرانی و مینی‌بوسرانی سطح استان. احداث پارکینگ طبقاتی و ایجاد پایانه های پارک سوار در شهرهای استان تخصیص یافته است. وی گفت: ۸میلیاد ریال از این مبلغ نیز به مطالعه سیستم حمل و نقل و ترافیک شهری استان اختصاص یافته است که امیدواریم پس از انتخاب مشاور کار، مطالعه طرح هر چه سریع‌تر برای اجرا ابلاغ شود.