اداره راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی‌در سال‌جاری بیش از ۲هزار و ۲۰۰نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور را شناسایی و با مراجع مربوطه برای بهسازی آنها هماهنگی خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی‌سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، برخورد با تخلفات مهم در ناوگان مسافربری برای کاهش تصادف جاده‌ای از دیگر برنامه‌های اداره راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی‌در سال‌جاری است.

انجام آزمون اعتیاد رانندگان حمل و نقل عمومی‌و سلب صلاحیت رانندگان متخلف، تجهیز پلیس راه به خودروهای پیشرفته و راه‌اندازی تیم‌های گشت در جاده‌های کشور از دیگر برنامه‌هایی است که این اداره برای برقراری نظم و امنیت عمومی‌دنبال خواهد کرد. از دیگر اهداف و برنامه‌های اداره راهنمایی و رانندگی در سال‌جاری می‌توان به بهره‌مندی از فناوری روز در عملیات کنترلی در جاده‌ها، معابر و خیابان‌ها به منظور افزایش دقت و صحت در برخورد با تخلفات و نیز اعمال روش جدید کنترل سرعت و ثبت ساعت و کاهش وقت تلف شده رانندگان و مسافران در پایگاه‌های پلیس راه در سال ۸۵اشاره کرد. برای برقراری نظم و امنیت عمومی‌در سال‌جاری، فرهنگ ترافیکی از طریق آموزش مربیان مهد کودک‌ها، آموزش دانش‌آموزان ساکن در مناطق حاشیه‌ای جاده‌ها و ایجاد شهرک‌های آموزش ترافیک در پارک‌ها توسعه خواهد یافت.