سازمان نظام پرستاری کشور با ارسال نامه‌ای سرگشاده به رییس‌جمهور نسبت به پیامدهای عملکرد نادرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در مورد پرستاران هشدار داد و خواستار رسیدگی جدی به این مساله شد. در این نامه که نسخه‌ای از آن به خبرگزاری دانشجویان ایران ارسال شده، آمده است: با عنایت جنابعالی به ویژه اینکه در تاریخ ۲۹خرداد اعضای شورای‌عالی این سازمان را به حضور پذیرفتید و بلافاصله در تاریخ ۴تیرماه با تاکید حضرتعالی کمیته‌ای تشکیل شد تا براساس اولویت‌بندی های قابل اجرا، به مشکلات پرستاران رسیدگی کنند. این کمیته سریعا تشکیل شد و به وظیفه خود عمل کرد. اما در کمال تعجب و تاسف در تاریخ ۹مردادماه جاری باخبر شدیم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با تصمیمات کمیته مذکور و تاکیدات حضرتعالی مخالفت کرده است.

لذا سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از جامعه یکصد و پنجاه هزار نفری پرستاری کشور، شدیدا مراتب اعتراض خود را نسبت به این اقدام سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اعلام می‌دارد و تا پایان مردادماه سال‌جاری خواستار تجدید‌نظر سازمان مذکور در قبال تصمیمات کمیته منتخب جنابعالی است و انتظار پرستاران سراسر کشور در تمام بخش‌های دولتی، خصوصی، تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح این است که سازمان مذکور هر چه سریع‌تر با مواردی چون ۱- تقلیل ساعت کار پرستاران برابر پیشنهاد سازمان در حضور جنابعالی ۲- حذف سقف ۶۵درصد از مسیر ارتقای شغلی پرستاران ۳- برخورداری پرستاران از مزایای سخت و زیان‌آور بودن شغل پرستاری ۴- افزایش حق شبکاری ۵- افزایش حق شیفت در گردش ۶- افزایش حق صعوبت‌کاری برای پرستاران موافقت کند، به گونه‌ای که پرستاران عملا از افزایش حقوق محسوس و ملموس خود با علل فوق بهره‌مند شوند.

امیدواریم با درایت، دلسوزی و قدرت تصمیم‌گیری که جامعه پرستاری در شما سراغ دارد، با دخالت شما، سازمان مدیریت در مسیر صحیح قرار گیرد و طعم شیرین عدالت را بر ذائقه پرستاران بچشاند و بیش از این باعث برانگیختن خشم جامعه پرستاری کشور نشود.