یک عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان این که طرح شعارهای هیجانی جهت کسب رضایت مردم که مملکت را از مسیر اصلی باز می‌دارد بی‌فایده است، گفت: همچنان منتظریم جلوه‌های عینی و عملی بیشتری از محقق شدن عدالت اجتماعی را در عملکرد دولت ببینیم. بهمن الیاسی در گفت‌وگو با ایسنا، زمان کنونی را برای قضاوت در خصوص عملکرد دولت فعلی زود هنگام دانست و گفت: «دولت احمدی‌نژاد در حدود شش ماه فعالیت‌های خود را بر اساس بودجه دولت قبل انجام داده، لذا در زمان یاد شده دولت اثرگذاری زیادی را در بخش‌های مختلف نداشته است».

نماینده مردم سنقر و کلیایی در خانه ملت، افزود: «برای قضاوت، باید یک سال مالی دیگر به دولت فرصت داد، اما با وجود همه مسائل، کندی کار دولت در برخی امور محسوس و مشهود است».

الیاسی با اشاره به طراحی، تصویب و اجرای بودجه سال ۸۵ گفت: «هنوز بررسی و نتیجه‌گیری مناسبی از عملکرد دولت و نحوه اجرایی شدن بودجه صورت نگرفته است، اما کندی حرکت دولت محسوس بوده و اگر دولت با این روند پیش رود نه تنها قادر به جذب متمم بودجه نخواهد بود، بلکه در خصوص اعتباراتی که در سال گذشته تصویب شده نیز دچار مشکل می‌شود».

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه افزود: «در همان ابتدا ما معتقد به بالا بردن توان اجرایی و عملیاتی دولت بودیم».

این نماینده مجلس گفت: «برای بالا بردن توان اجرایی و عملیاتی طرح‌ها، پیشنهاد شد دولت از محل اعتبارات ارزی خود تعدادی ماشین‌آلات راه‌سازی، کشاورزی و سایر ماشین‌آلات مورد نیاز که در داخل قادر به تولید آنها نیستیم را وارد کند و به طور قطع با استفاده از این تجهیزات مدرن، روند اجرایی کردن طرح‌ها شتاب بیشتری می‌یافت، که متاسفانه با آن موافقت نشد».

الیاسی با انتقاد از توان محدود عملیاتی کردن طرح‌های ارائه شده افزود: «مشکلات بسیاری بر سر راه تحقق طرح‌ها وجود دارد، به طور مثال در برخی مناطق با وجود اعتبارات کافی تحقق لازم انجام نشده است و یا در جایی دیگر قانون مربوطه تدوین شده اما یا ارز به ریال تبدیل نشده و یا پیش‌بینی‌ها در باب عرضه و خرید اوراق مشارکت تحقق نیافته است».

وی با اشاره به سخنان برخی اقتصاددانان در خصوص محقق نشدن انتظارات از فاینانس گفت: «درصد تحقق فاینانس‌هایی که امسال مجوز گرفتند و یا باقیمانده فاینانس‌های سال گذشته بسیار پایین است و بنا بر استدلال برخی اقتصاددانان دیگر کسی رغبت به فاینانس کردن بخش‌های مختلف اقتصادی ندارد».

وی با انتقاد از عملکرد نامناسب برخی مدیران و دستگاه‌های اجرایی تصریح کرد: «امیدواریم دولت در آینده از انسجام بیشتری برخوردار شود و این امکان وجود دارد که احمدی‌نژاد جهت وحدت عمل، همسویی و تحقق شعارهایش، تعدادی از مدیران ارشد و بعضی وزرا را جابه‌جا کند».

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در ارزیابی کلی از وضعیت موجود گفت: «وضعیت فعلی و روند تکمیل و اختصاص اعتبارات لازم برای پروژه‌های عمرانی راضی‌کننده نیست و بهتر است دولت پیشرفت پروژه‌ها را به طور جدی در دستور کار خود قرار دهد».

الیاسی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: «بر اساس مصوبه مجلس باید ۷۰‌درصد اعتبارات مناطق سردسیر کشور تا اواخر شهریور ماه و قبل از شروع فصل بارندگی اختصاص یابد و تاخیر سفر دولت به استان کرمانشاه تا حدی روند توسعه و تکمیل پروژه‌های عمرانی را با مشکل مواجه کرده است».

وی افزود: «به طور قطع در مناطق سردسیر استان کرمانشاه از جمله سنقر و کلیایی تنها تا پایان شهریور ماه فرصت کارهای عمرانی وجود دارد و این لطمه بزرگی را به استان وارد می کند».

عضو کمیسیون عمران مجلس در خصوص عملکرد دولت در زمینه‌های تحقق عدالت اجتماعی گفت: «منتظریم جلوه‌های عینی و عملی بیشتری از عملکرد دولت در زمینه‌های تحقق عدالت اجتماعی ببینیم، لذا بهتر است مسوولان به جای دادن شعارهای هیجان‌آور که به مذاق مردم خوش می‌آید، به فکر هدایت مملکت در مسیر اصلی توسعه باشند».

وی، سهام عدالت را یکی از راه‌های دولت جهت تحقق عدالت اجتماعی ذکر کرد که همچنان منتظریم جلوه‌های عینی آن را ببینیم.

الیاسی در پایان گفت: «پیام مقام معظم رهبری در خصوص اجرایی شدن اصل ۴۴ قانون اساسی بهترین وجه ممکن جهت تحقق عدالت اجتماعی است که به نحوی سهام عدالت را هم تحت شعاع خود قرار می‌دهد».