رییس شورای شهر تهران پایان تدوین چشم انداز ۲۰ ساله، طرح استراتژیک یک‌ساله تهران و به نتیجه رساندن طرح‌های مربوط به IT را اولویت‌های شورای شهر دور دوم تا پایان سال‌جاری عنوان کرد. مهدی چمران در گفت‌و‌گو با فارس با اشاره به امکان تغییر زمان برگزاری انتخابات شوراها و خبرگان از آبان به آذر ماه ۸۵، گفت: درصدد هستیم با شوراها صحبت‌هایی انجام دهیم و از آنها بخواهیم که کارهایشان را انجام دهند و برایشان فرقی نکند که ۳ ماه یا ۳ روز دیگر فعالیت می‌کنند و باید به کارهایشان ادامه دهند.

رییس شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: در هر صورت شوراها تا اردیبهشت ۸۶ فرصت اتمام طرح‌های خود را دارند.

چمران با تاکید بر این که حالا که طرح تجمیع انتخابات در مجلس به تصویب رسیده بهتر است برای کاهش مشکلات ناشی از این مصوبه اقدام کرد، افزود: از وزارت کشور خواسته‌ایم که مشکلات ناشی از تجمیع انتخابات را بررسی کنیم و برای حل و کاهش آنها راه حل‌های مناسبی اتخاذ شود.

رییس شورای‌عالی استان‌ها در پاسخ به این سوال که چرا برای مخالفت با این طرح در صحن مجلس حاضر نشدید، گفت: این طرح توسط خود مجلس ارائه شده بود نه شوراها به همین دلیل هم امکان حضور در صحن مجلس برای ما وجود نداشت در صورتی که این طرح در قالب لایحه از سوی شوراها ارائه می‌شد در آن زمان برای دفاع از لایحه می‌توانستیم در صحن مجلس حاضر شویم.

وی با اشاره به مذاکرات انجام گرفته با برخی از نمایندگان و موافقت‌ها و مخالفت‌های آنان در خصوص طرح تجمیع، خاطرنشان کرد: بیشتر تحلیل‌ها در حال حاضر مربوط به قبل از حادثه است و هر کس بر اساس تجربیات و فضایی که وجود دارد نسبت به این مصوبه اظهار نظر می‌کند.

چمران در پاسخ به این سوال که شورای شهر تا پایان دوره فعالیت خود اتمام کدام طرح‌ها را در اولویت دارد، گفت:در تلاش هستیم تا پایان امسال تدوین چشم‌انداز ۲۰ ساله و طرح استراتژیک یک‌ساله تهران را به پایان برسانیم و طرح‌های مربوط به IT را نیز به مرحله مناسبی برسانیم.