مجری طرح‌های توسعه آزادراه‌های کشور از اولتیماتوم یک ماهه ایران به چینی‌ها درباره آزادراه تهران - شمال برای ارائه ضمانتنامه قانونی خبر داد. به گزارش «مهر»، محمد رضا منتظری در جمع خبرنگاران، گفت: در سال ۱۳۷۵ قرارداد مشارکت بنیاد و وزارت راه و ترابری برای احداث آزادراه تهران-شمال منعقد و قرار شد ۲۰‌درصد وزارت راه و ۸۰‌درصد بنیاد در این طرح مشارکت کنند.

وی توضیح داد: پس از محاسبه درآمد حاصل از آزادراه تهران-شمال و اینکه سرمایه‌گذاری بنیاد بیش از این درآمد خواهد بود، مقرر شد ۵/۶۲میلیون متر مربع زمین بابت استهلاک سرمایه به بنیاد داده شود. پس از گذشته ۷سال مشخص شد که امکان واگذاری آن زمین‌ها وجود ندارد.

به گفته وی، به‌ این ترتیب، مذاکرات مفصلی از سال ۸۰ شروع و در نهایت در سال ۸۳ قرارداد متمم طرح احداث آزادراه

تهران-شمال منعقد شد که براساس آن، سهم هر کدام از طرفین مشارکت به ۵۰‌درصد رسید.

منتظری تاکید کرد: براساس آخرین اطلاعات، ۳۵‌میلیون مترمربع از زمینی که قرار بود به بنیاد داده شود هم‌اکنون سند برای آن صادر نشده و مخالفان بسیاری دارد. البته در حال حاضر ۱۷۰۰ هکتار زمین بابت استهلاک سرمایه به بنیاد تحویل داده شده است که ۵۰۰هکتار آن در حوالی چیتگر است. با کاهش سهم شهرداری و دیگر مسائل، این میزان درنهایت به ۵۰هکتار تبدیل می‌شود.

وی فاز اول آزادراه تهران- شمال که با فاینانس ۲۲۰‌میلیون دلاری احداث خواهد شد را مورد اشاره قرار داد و گفت: قراردادی در این خصوص با چینی‌ها منعقد شده و طرف ایرانی نیز تاکنون تمامی اقدامات لازم برای این امر را انجام داده است.

مجری طرح‌های توسعه آزادراه‌های کشور از مذاکرات دو ماه اخیر وزارت راه، بانک مرکزی، سازمان مدیریت و بانک عامل برای گشایش اعتبار فاینانس احداث آزادراه تهران-شمال خبر داد و اظهار کرد: پیش‌پرداخت ۵/۳۴میلیارد تومانی قرارداد در اسفند ماه ۸۴ از سوی بنیاد به حساب بانک عامل که بانک تجارت است، واریز شد و LC مربوطه نیز باز شده است ولی فعال نیست. وی فعال شدن LC مربوطه را وابسته به ضمانتنامه قانونی که باید سرمایه‌گذار چینی‌ ارائه دهد، دانست و تصریح کرد: وزارت راه و وزارت امور خارجه مذاکراتی با سفیر چین در این زمینه داشته‌اند و هم‌اکنون فردی نیز به عنوان مامور به چین برای حل این مشکل اعزام شده است.

وی تاکید کرد: اگر طرف چینی ضمانتنامه قانونی برای فعالیت و استفاده از فاینانس احداث آزادراه تهران-شمال را ظرف یک ماه آینده ارائه ندهد، وضعیت طرح تغییر خواهد کرد. به گفته مجری طرح‌های توسعه آزادراه‌های کشور، در فازهای مختلف، آزادراه تهران -شمال در حال احداث است.

منتظری گفت: اگر در فاز اول فعالیت اجرایی آغاز شود، سه سال دیگر شاهد افتتاح این فاز خواهیم بود. البته با تامین اعتبار به موقع، کل احداث آزادراه تهران-شمال را می‌توان ۵ساله تمام کرد.به گفته وی، هم‌اکنون احداث ۸ آزادراه را در پیوست قانون بودجه و ۱۹ طرح نیز در ردیف‌های متفرقه داریم که مجموع آنها ۶هزار کیلومتر می‌شود.