تونی بلر، نخست وزیر بریتانیا، می‌گوید، پس از پایان مذاکرات هفته گذشته کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی او و رییس‌جمهور آمریکا، جورج‌بوش، منتظر ازسرگیری مذاکرات هستند. این تلاش‌ها بدون آنکه به توافق خاصی برسد، روز ۲۴ جولای به پایان رسید. اتحادیه اروپا، هند و ژاپن آمریکا را در این مورد که ضرب‌الاجل خاصی مشخص کرده، و بدین ترتیب رییس سازمان تجارت جهانی را در رسیدن به نتیجه خاصی در مذاکرات ۵ ساله خود در جهت از میان برداشتن موانع اقتصادی و نجات میلیون‌ها نفر انسان فقیر ناکام گذاشته است، نکوهش کردند. بلر در کنفرانسی خبری گفت: من گفت‌و‌گوهای سازمات تجارت جهانی را ترک نکرده‌ام. پس از صحبت‌هایی که روز ۲۸ جولای با جورج‌بوش انجام دادم هر دو به این نتیجه رسیدیم که برای انرژی بخشیدن به مذاکرات می‌باید دست به آخرین تلاش خود بزنیم و من امیدوارم بتوانیم در ظرف چند هفته آینده موفق به این کار شویم.وقفه در این گفت‌و‌گوها می‌تواند تلاش‌های سازمان تجارت جهانی در مورد کاهش هزینه‌های معاملات در تمامی موارد از گندم گرفته تا ماشین آلات و بورکراسی‌های گمرکی را به مخاطره اندازد.

تعرفه‌های کشاورزی مهم‌ترین موانع این سازمان در حصول به نتیجه دلخواهم بوده‌اند.مهم‌ترین گزارش‌هایی که روز اول اوت بر بازارهای ارز تاثیر می‌گذارند، به قرار ذیل هستند:

گزارش نرخ بیکاری در آلمان،گزارش هزینه تولیدکنندگان در آلمان،گزارش هزینه تولیدکنندگان در اتحادیه اروپا،گزارش هزینه تولیدکنندگان در انگلیس،گزارش نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا،گزارش میزان درآمد آمریکاییان،گزارش میزان خرج کرد آمریکاییان،شاخص ISM،گزارش میزان اعتماد مشتریان آمریکایی،گزارش میزان اعتماد مشتریان انگلیسی،سخنرانی مقامات بانک مرکزی ژاپن وگزارش ماهانه میزان خرده فروشی در استرالیا.

تهیه وتنظیم: علی آزادی