گروه حوادث- تصاحب اموال پدر و مادر، باعث شد دختر جوانی با همدستی پسر مورد علاقه‌اش نقشه قتل آنها را طراحی کنند. در جریان این توطئه هولناک مرد ۷۳ساله خانواده از پای درآمده و همسر ۷۰ساله او به مدت یک‌ماه به کما رفت.

ماجرای این اقدام از سوی دختر و پسر جوان به دنبال به‌دست آمدن آثاری از خوراندن داروهای غیرمجاز به همراه آب میوه به زوج سالخورده فاش شد. زمانی که با وخامت حال زوج سالخورده آنان را به یکی از بیمارستان‌های غرب تهران انتقال دادند تا تحت مداوا قرار گیرند.

مرد ۷۳ساله به‌خاطر مسمومیت ناشی از خوردن قرص‌های دیازپام جان خود را از دست داد و همسر او به کما رفت.

با هماهنگی مسوولان بیمارستان اکیپی از کارآگاهان اداره آگاهی تهران به همراه بازپرس کشیک قتل دادسرای جنایی تحقیقات در این باره آغاز شد تا اینکه ماموران به یک پسر جوان که به خانه زوج سالخورده رفت‌ و آمد داشت مظنون شدند.

با ردیابی و بازداشت این پسر، مشخص شد که وی از مدتی قبل با دختر خانواده آشنا شده و به این طریق به خانه آنها رفت‌ و آمد داشته است.

این متهم وقتی دریافت که از سوی پلیس عامل قتل شناخته شده است، اعتراف کرد که در ماجرای خوراندن قرص‌های غیرمجاز به والدین سالخورده دختر مورد علاقه‌اش با او همدست بوده است.

وی گفت، وقتی «لیدا» از من خواست برایش مقدار زیادی قرص خواب بگیرم تعجب کردم اما او ادعا کرد قرص‌ها را برای افرادی که در جلسات خودشناسی شرکت می‌کنند لازم دارد. من به‌خاطر اینکه در یک باشگاه بدنسازی کار می‌کردم و داروهای مورد نیازم را از داروخانه تهیه می‌کردم، بدون داشتن نسخه پزشک این قرص‌ها را گرفتم.

بعد از دادن قرص‌ها به «لیدا» فهمیدم او آنها را به پدر و نامادری‌اش می‌دهد تا آنها را خواب کند.

این اظهارات در‌حالی صورت می‌گرفت که «لیدا» همه ادعا‌های پسر مورد علاقه‌اش را نپذیرفته و گفت: تنها یک روز قبل از حادثه دو عدد قرص را در داخل لیوان شیر حل کرده و به پدر و مادرم خوراندم تا آنها به خواب بروند و من به آسانی بتوانم با «صابر» باشم. ولی در دفعات بعدی او خودش قرص‌ها را به میزان زیاد داخل آب میوه و سوپ حل می‌کرد و به والدینم می‌خوراند.

فکر می‌کنم او به این طریق می‌خواست با مرگ پدر و نامادری‌ام اموال آنها را به دست آورد چرا که من تنها فرزند خانواده بودم.

با توجه به این دفاعیات بازپرس حسین اصغرزاده هر دو متهم را با صدور قرار قانونی تا انجام تحقیقات تکمیلی روانه زندان کرد.