گروه حوادث- سناریوی به گروگان گرفتن یک مرد بازاری با مرگ او و دستگیری عامل جنایت پایان یافت. حادثه دستگیری این مرد گروگانگیر عصر روز یکشنبه ۸مردادماه سال‌جاری هنگامی رخ داد که وی برای تحویل گرفتن ۵۰میلیون تومان پول نقد به محل قرار آمده بود. بنا به این گزارش، عصر روز یکشنبه مرد جوانی به همراه یک پیک‌موتور سوار بدون آنکه اطلاعی از محاصره منطقه از سوی پلیس جنایی تهران داشته باشد، بر سر قرار حاضر شد. او در حالی که مشغول دریافت کیف حامل پول در خواستی‌اش از خانواده گروگان خود بود، ناگهان خود را در محاصره پلیس دیده و به دام افتاد.

وی که جوان قوی هیکل و تنومندی است،‌ با دستور بازپرس «اصغرزاده» از شعبه دوم دادسرای جنایی تهران به آگاهی انتقال داده شد تا تحت تحقیق قرار گیرد.

این متهم در جریان بازجویی‌های انجام گرفته اعتراف کرد که چند روز قبل با گروگان ۵۳ ساله خود که «علی‌خلیعی» نام داشت، در یک جمع مذهبی آشنا شدم. سه روز قبل او را به خانه بزرگی که از ۶ماه قبل اجاره کرده بودم بردم. در آنجا با تهدید کلت کمری او را به صندلی بستم و سپس خواستم تا طی تماس با خانواده‌اش بگوید تا در قبال آزادی‌اش مبلغ ۵۰میلیون تومان به من بپردازند. برای اینکه محل اختفای ما مشخص نشود، به خانواده گروگان خود گفتم که او را در بیابان‌های اطراف اراک نگهداری می‌کنم.

با توجه به این اعترافات وقتی با ماموران به خانه اجاره‌ای متهم رفتند، با پیکر بی‌جان و خون‌آلود مرد گروگان رو‌به‌رو شدند که در داخل یکی از اتاق‌ها به صندلی طناب‌پیچ شده و با اصابت ضربات کارد به قتل رسیده بود. آپارتمان اجاره‌ای که در طبقه چهارم یک مجتمع مسکونی در شمال تهران واقع شده است، با مقواهای قرمزرنگی به طور کامل استتار شده بود به طوری که هیچ روزنه‌ای برای دیدن داخل آنجا از بیرون وجود نداشت.

تحقیقات پلیس نشان می‌دهد که عامل جنایت از ۶ماه قبل بدون اطلاع خانواده‌اش این آپارتمان را با هزینه یک‌میلیون تومان در ماه اجاره کرده بود تا برای فعالیت‌های خلافکارانه‌اش مورد استفاده قرار دهد.

از سوی دیگر در این آپارتمان ابزار و وسایلی به دست آمد که پلیس در حال بررسی روی آنها است تا از سایر اعمال تبهکارانه این متهم پرده بردارد.

در جریان تحقیقات بعدی پلیس مشخص شد که وی که ۳۰ساله است و صاحب یک مغازه فروش لوازم خانگی است، چند سال قبل در جریان درگیری خونینی یک مامور پلیس را به قتل رسانده بود ولی به دلیل پرداخت دیه ۱۵میلیون تومانی به خانواده این مامور و گرفتن رضایت از آنها از مجازات اعدام گریخته بود.

با توجه به این یافته‌ها به دستور بازپرس «حسین اصغرزاده» متهم به قتل با صدور قرار قانونی تا انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار ماموران آگاهی تهران قرار گرفت.