در این دیدار تلاش‌های مشترک برای مبارزه با تروریسم که کشورهای مختلف در معرض آن قرار گرفته‌اند از جمله تروریسم اقتصادی که با تحمیل اقدامات اجباری و یکجانبه علیه سوریه و ایران اعمال شده، مورد بحث قرار گرفت. در این دیدار وزیر امورخارجه سوریه ابراز کرد: رهبری و دولت و مردم سوریه از نقش مهمی که ایران در زمینه‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی برای حمایت از سوریه در جنگ خود علیه تروریسم ایفا می‌کند، بسیار قدردانی می‌کند.

مقداد با اشاره به رضایت سوریه از ارتقای سطح روابط دو کشور بر عمق این روابط راهبردی و اهمیت بازدیدهای متقابل در بالاترین سطح در توسعه آن تاکید کرد. او همچنین حمایت سوریه از ایران را در مذاکرات فعلی وین برای احیای برجام مورد تاکید قرار داد. در این دیدار نجفی با تاکید بر عمق و اهمیت روابط سوریه و ایران گفت: این روابط آرزوهای مردم دو کشور را محقق می‌کند.

دستیار وزیر امورخارجه ایران با اشاره به مواضع عادلانه سوریه بر حمایت مستمر کشورش از سوریه به‌ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم برای بازگرداندن امنیت و ثبات به تمام مناطق آن تاکید کرد. ‌لوی‌العوجی‌، دبیر کمیته ملی سوریه، ‌روی شربجی‌ از دفتر وزیر، هیات همراه معاون وزیرخارجه ایران و سفیر ایران در دمشق در این دیدار حضور داشتند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند