به گزارش «ایسنا» براساس گزارش وزارت بهداشت تاکنون ۴ میلیون و ۳۶۴ هزار و ۲۲۸ نفر دز اول واکسن کرونا و ۸۷۸ هزار و ۶۹۴ نفر نیز دز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵ میلیون و ۲۴۲ هزار و ۹۲۲ دز رسید. در همین حال بررسی آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد که طی ۱۰ روز اخیر (۱۷ تا ۲۶ خرداد ۱۴۰۰) به‌طور متوسط هر ساعت ۳۹۱ نفر در ایران مبتلا و ۶ نفر قربانی کرونا شده‌اند و در هر ساعت حدود ۶۰۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

افزایش تعداد مسافران مشکوک به کرونا

در خبری دیگر به گزارش «ایرنا» رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از افزایش تعداد مسافران مشکوک به کرونا در مرزهای کشور و نیز قرنطینه شدن ۷۲ مسافر خبر داد. مهدی ولی پور ضمن تاکید بر تداوم اجرای طرح کنترل بهداشتی مسافران در مبادی مرزی کشور گفت: این طرح با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سه ماه گذشته انجام شده و هم‌چنان ادامه دارد.

اولین کودک دریافت‌کننده واکسن سوبرانا

ازسوی دیگر به گزارش «ایرنا» کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌‌رسانی وزارت بهداشت، از اولین کودک دریافت‌کننده واکسن سوبرانا که در ایران پاستوکووک نام گرفته، رونمایی کرد. وی افزود: کارآزمایی بالینی واکسن کرونا تولید مشترک کوبا - ایران که با نام سوبرانا در کوبا و با نام پاستوکووک در ایران عرضه خواهد شد، روی کودکان و نوجوانان در کوبا آغاز شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند