عباس آخوندی:  می‌آیم گلوگاه‌های تجاری ایران را باز کنم

عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی دیروز در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت‌نام و در جمع خبرنگاران تاکید کرد: می‌آیم تا گلوگاه‌های تجاری ایران را باز کنم؛ زیرا مسیر تولید و توسعه اقتصادی تنها از مجرای آزادی تجارت می‌گذرد. آخوندی با بیان اینکه من نگران تمدن چندین هزار ساله‌ای هستم که چراغ آن به سبب کُندی توسعه و فرسایش اجتماعی کشور عزیزمان ایران در حال خاموشی است، گفت: من نگران این هستم که با کم‌توانی قدرت نرم ایران و ارزیابی اشتباه از موقعیت و قدرت سخت‌مان، گرازان در منطقه چیره شوند و نه تنها ایرانیان که تمام ملت‌های منطقه را بِدَرند.  او با بیان اینکه «من می‌فهمم که شهروندان ایران پدیده‌ چنددولتی یا بی‌دولتی را با تمام رگ و پوست‌شان حس می‌کنند»، تاکید کرد: مفهوم تفکیک قوا به غلط به تجزیه قوا و شکل‌گیری دولت‌های چندگانه تبدیل شده‌است؛ حال آنکه دولت مطابق قانون اساسی در ایران یگانه است.

 

عبدالناصر همتی:  اصلاحات عمیق اقتصادی نیاز کشور است

عبدالناصر همتی هم نام خود را در فهرست نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم ثبت کرد. او دیروز با بیان اینکه «امروز جایگاه اقتصاد کشور و رفاه و آرامش مردم همتراز با تلاش و صبوری مردم نیست»، تاکید کرد: امروز اصلاحات عمیق و گسترده اقتصادی مهم‌ترین نیاز کشور است. رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: مردم آرامش اقتصادی می‌خواهند و انتظار بحق دارند که در سایه رفاه زندگی کنند و از آینده شغلی فرزندانشان اطمینان خاطر داشته باشند که این تنها در سایه بینش اقتصادی است. همتی با تاکید بر اینکه بدون وابستگی به هیچ تشکل سیاسی با اتکا به مردم وارد صحنه می‌شوم، خاطرنشان کرد: برنامه خود را در روزهای آینده منتشر خواهم کرد؛ این برنامه آرمان‌پردازی نیست بلکه ماحصل تجربه و درک محدودیت‌ها و فرصت‌های کشور است. قوه مجریه دارای برنامه اقتصادی متمرکز خواهد بود و ظرفیت اصلی خود را به این امر اختصاص خواهد داد.

 

محسن هاشمی:  دولت من «رفاه و عدالت» است

محسن هاشمی‌رفسنجانی روز گذشته پس از نام‌نویسی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه «عنوان برنامه‌های من رفاه و عدالت است» اظهار کرد: در این مقطع می‌توانیم با اراده ملی آسیب‌های وارده را به رفاه و توسعه و معیشت مردم و اعتماد عمومی جبران کنیم. او اظهار کرد: باید از شفافیت مناسب، رانت‌زدایی و مبارزه با تبعیض در روش‌های مدیریتی خود استفاده جدی بکنیم. در برنامه دولت رفاه و عدالت با رویکرد مساله‌محوری پیش خواهیم رفت و البته توسعه‌ای متعادل، متوازن، جامعه‌محور و پایدار را دنبال می‌کنیم. هاشمی گفت: اعتقاد دارم در نهایت با توجه به شرایط امروز ایران و شرایط سختی که مردم در زندگی‌شان تحمل می‌کنند، رویکرد جناح‌های سیاسی و نامزدهای محترم باید پرهیز از تخریب و ایجاد فضایی توام با احترام به یکدیگر باشد.

 

سعید جلیلی:  به‌دنبال کاهش گرانی‌ها هستیم

سعید جلیلی پس از ثبت‌نام به‌عنوان یکی از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: باید برای ۴ سال آینده مبتنی بر ۸ سال قبل برنامه داشته باشیم؛ چراکه ۸ سال در کشور گذشت و طی این ۸ سال راه‌های غلط و پرهزینه‌ای ارائه شد که به مردم فشار وارد شد. او افزود: طی ۸ سال قبل متاسفانه نه تنها فشاری از مردم کم نشد، بلکه فشارها مضاعف شد. امیدوارم انتخابات پیش‌رو پرشور و بی‌اضطراب و عرصه‌ای برای آشنایی مردم با نامزدها و برنامه‌ها باشد و امیدوارم این انتخابات عرصه آشنایی مردم با برنامه‌ها باشد نه عرصه اغوا. جلیلی ادامه داد: امروز مردم در زندگی و نظر‌سنجی‌ها، ۴ موضوع اصلی اشتغال، گرانی، مسکن و بی‌اثر شدن تحریم‌ها را مطرح می‌کنند. حتما باید برنامه‌ای که دارند به‌گونه‌ای باشد که این ۴ مساله اصلی را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد. او افزود: در فضای انتخابات نباید اجازه داد کسانی با برخی حرف‌های ضعیف و سست و موضوعات و تمایلات مقطعی مصالح واقعی مردم را بپوشانند.

 

سیدشمس‌الدین حسینی: صنعت نفت را مردمی می‌کنم

سید شمس‌الدین حسینی روز گذشته در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد و پس از آن در جمع خبرنگاران گفت: من صنعت نفت را از ملی شدن به مردمی شدن تبدیل می‌کنم. مردم باید سهامدار شرکت ملی نفت باشند تا از افزایش قیمت نفت بهره‌مند شوند. او با بیان اینکه وقتی مشکلات کشور، اقتصادی است پس باید مردم به اقتصاددان مراجعه کنند، تصریح کرد: مسائل اقتصادی کشور را درک می‌کنم. نظام حکمرانی اقتصادی کشور باید تغییر کند. مردم باید در ثروت و درآمد کشور سهیم باشند. من صنعت نفت را از ملی شدن به مردمی شدن تبدیل می‌کنم. صندوق ثروت ملی را ایجاد می‌کنم. حسینی افزود: برای اصلاح سیستم تامین مالی کشور، تکمیل طرح هدفمندی یارانه‌ها و تامین مالی مسکن مهر برنامه دارم.

 

عزت الله ضرغامی:  من روحانی نیستم

عزت‌الله ضرغامی هم کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری شد؛ او دیروز پس از ثبت‌نام با بیان اینکه یکی از شعارهای من این است که من روحانی نیستم، گفت: اشراف و مستکبران با تمام قوه و هیمنه، رخ در رخ محرومان و مستضعفان، به تاراج و چپاول بیت‌المال مشغولند. باید بساط این برساخته‌های ضدمردمی جماعت هزارفامیل را بر هم زد. این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه «باید با صلابت و قدرت زیر میز این وضعیت میرا و موهوم و جعلی بازماندگان تقاطع قدرت و ثروت زد که همه مقدسات را هزینه خود کرده‌اند»، اظهار کرد: خودشیفتگان متوهمی که خود را قبه نور می‌پندارند و دیگران را خاکستری می‌نامند، در حالی که خودشان جز لکه سیاهی بر چهره نورانی ملت، هویت دیگری ندارند.

 

محمد شریعتمداری:  «دولت گفت‌وگوی فراگیر» تشکیل می‌دهم

وزیر کار دولت روحانی هم نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شد. محمد شریعتمداری دیروز پس از ثبت‌نام گفت: آمده‌ام دولت گفت‌وگوی اجتماعی فراگیر، اصلاحگر و کارآفرین با توان حل منازعات را تشکیل دهم. او اظهار کرد: در انتخابات حاضر شده‌ام، چون تنگ‌نظری در اداره کشور را شایسته ایران متکثر، متنوع و بزرگ نمی‌دانم، می‌آیم تا دولت رفاه فراگیر تشکیل دهم. شریعتمداری با بیان اینکه با درک شرایط اقتصادی آمده‌ام، تاکید کرد: به‌دنبال کاهش فقر و حمایت از معیشت و سفره مردم هستم و معتقدم از مرزی که کامیون عبور نکند لاجرم تانک عبور خواهد کرد. نگاه فرصت‌محور به مرزهای گسترده ایران بزرگ در دولت من، جایگزین نگاه امنیت‌محور به مرزها خواهد شد.

 

محسن رضایی:  مثل گذشته پرده‌پوشی نمی‌کنم

محسن رضایی دیروز پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مثل دوره‌های گذشته پرده‌پوشی نمی‌کنم و صادقانه همه مسائل را به مردم خواهیم گفت، اظهار کرد: در بخشی از اداره کشور نااهلان وارد شده‌اند. حال کشور خوب نیست. رضایی با بیان اینکه امروز باید از سعی و خطا جلوگیری کنیم، تکرار دولت‌های گذشته را سم مهلک خواند و تاکید کرد: ایالت‌های اقتصادی ایجاد می‌کنیم و اختیارات مرکز را به مردم می‌دهیم. ما به قیام اقتصادی و اجتماعی مردم نیاز داریم. اگر مشکل اقتصادی را حل می‌کردند من هیچ گاه به صحنه نمی‌آمدم. او تصریح کرد: امروز باید آخرین ریالی که از بیت‌المال خارج شده است، بازگردد. رضایی با اشاره به حضور و سخنرانی داوطلبان انتخابات در وزارت کشور گفت: یک عده اینجا آمدند و زدند زیر گریه و یک عده گفتند نه چکش و نه کلید. شماها عامل بدبختی ملت بودید.

 

_MIR2642

علیرضا زاکانی: با زمین زدن شبکه فساد و نفوذ، ایرانی قوی و پیشرفته محقق می‌شود.

 

AMIR3639

سعید محمد: بازار سرمایه یکی از اصلی‌ترین منابع برای تامین مالی تولید است.

 

_MIR4362

حسین دهقان: دولت من براساس شایستگی افراد تشکیل می‌شود و به دنبال آسایش واقعی برای مردم است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند