کرونا مجلس را دو هفته تعطیل کرد

خبر دیگر از پارلمان اینکه مجلس در دو هفته آینده جلسه علنی نخواهد داشت. محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی توضیح داد: پیش از این و طبق برنامه‌ریزی قبلی مقرر شده بود مجلس پس از تعطیلات نوروز به مدت ۴ هفته جلسه علنی داشته باشد و از یازدهم اردیبهشت نمایندگان به مدت یک هفته برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه بروند اما با توجه به پیک کرونا و ابتلای جمعی از نمایندگان و کارکنان مجلس به کرونا قرار شد مجلس هفته آینده نیز جلسه علنی نداشته باشد؛ بنابراین مجلس دو هفته آینده جلسه ندارد.

تعطیلی جلسات کمیسیون‌های مجلس

همچنین جلسات کمیسیون‌های مجلس نیز تا‌ اطلاع ثانوی تعطیل شد. سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس در این باره به خبرگزاری تسنیم گفت: «با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا با تصمیم هیات‌رئیسه تا‌ اطلاع ثانوی جلسات کمیسیون‌های تخصصی، کارگروه‌ها و دیدارهای نمایندگان برگزار نمی‌شود.» در سال جدید تا‌کنون ۸ تن از نمایندگان به کرونا مبتلا شده‌اند.

خروج ۱۳۰ هزار میلیارد تومان از بورس

در خبری دیگر از پارلمان، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «طبق تحقیقات صورت گرفته بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد تومان توسط ۲۰۰ کد حقوقی در اوج شاخص بورس از بازار خارج شده است.»

رایزنی قالیباف با آملی لاریجانی درباره قانون انتخابات

همچنین از مجلس خبر می‌رسد که محمدباقر قالیباف می‌خواهد با آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره مصوبه اصلاحی مجلس بر قانون انتخابات ریاست جمهوری مذاکره کند. کریمی فیروزجائی، نماینده بابل به خبرگزاری مهر گفت: قانون مرجعی را برای حل اختلاف مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس پیش‌بینی نکرده بنابراین مقرر شد رئیس مجلس با آملی لاریجانی مذاکره کند تا‌ راه‌حلی برای تا‌یید طرح اصلاح قانون انتخابات اندیشیده شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند