آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در دیدار عبدالرضا رحمانی‌فضلی با او با تاکید بر اینکه کشور ما جزو امن‌ترین کشورهاست، مسوولان را به تلاش و همت بیشتر برای حل مشکلات مردم به‌ویژه مساله گرانی و رفع معضلات اقتصادی توصیه اکید کرد و گفت: امروز نابسامانی‌های اقتصادی و مشکل‌های معیشتی به شدت مردم را رنج می‌دهد، یکی از این مشکلات که همه از آن دم می‌زنند مساله دلال‌هاست، داد همه از دست این دلالان بلند است؛ اما در عین حال کسی نمی‌تواند جلویشان را بگیرد. این مرجع تقلید افزود: اینها چه کسانی هستند که زور دستگاه قضا و دولت به آنها نمی‌رسد؛ این مساله برای مردم و افکار عمومی تبدیل به معما شده است. به عقیده ما اگر محکم با آنها برخورد شود در کاهش گرانی‌ها موثر خواهد بود. آیت‌الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود به نابسامانی وضعیت ارز در کشور اشاره کرده و گفت: یکی از نکته‌هایی که باعث بدبینی شده، تصور این موضوع است که دولت می‌خواهد قیمت ارز را بالا نگه دارد تا از این طریق مشکلات خود را حل کند و تا زمانی که مساله ارز و گرانی آن حل و ساماندهی نشود، مشکل ارزاق و مایحتاج مردم نیز حل نخواهد شد.

او تصریح کرد: دولت باید با بهره‌گیری از نظرهای کارشناسان به این مساله توجه و برای رفع آن برنامه‌ریزی کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود موضوع بدعهدی غربی‌ها و آمریکایی‌ها در موضوع برجام را مورد توجه قرار داد و گفت: سوال این است که چرا دولت، وزیران و مسوولان ما از خارجی‌ها و آمریکایی‌ها این موضوع را با جدیت مطالبه نمی‌کنند که حالا آنها از موضع طلبکاری با ما برخورد می‌کنند و به‌دنبال گرفتن امتیازهای بیشتر هستند؟

زیاده‌خواهی دلالان؛ عامل گرانی

همچنین آیت‌الله سید‌محمد سعیدی، نماینده ولی‌فقیه در استان قم نیز در دیدار با عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور با بیان اینکه در موضوع مذاکرات باید بدانیم که دشمن می‌داند با یک قدرت بزرگ در منطقه روبه‌رو است، گفت: به همین علت باید مقتدرانه مقابل دشمن ایستادگی کنیم و مطمئن باشیم که به عزت و سربلندی خواهیم رسید. سعیدی عامل برخی از گرانی‌ها را زیاده‌خواهی دلالان دانست و خاطرنشان کرد: برخی از دلال‌ها و واسطه‌گران جزو مفسدان اقتصادی هستند که نارضایتی مردمی را رقم می‌زنند و باید به‌صورت مستمر بر عملکرد این افراد نظارت شود تا رضایت مردم نیز بیشتر شود. وزیر کشور نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد که سال ۱۴۰۰ سال گشایش برای ملت ایران باشد. او گفت: مسائل معیشتی و گرانی کالا سختی‌های زیادی برای مردم به وجود آورده است؛ اما در مجموع وضعیت کشور نسبت به قبل به سمت مطلوبیت و کاهش مشکلات در حال حرکت است.

توصیه آیت‌الله نوری همدانی به مسوولان

همچنین آیت‌الله نوری همدانی، مرجع تقلید شیعیان در دیدار با وزیر کشور با اظهار ناراحتی و نگرانی از وضع معیشتی مردم گفت: امروز کسانی که منصب دارند، باید در مقابل مردم پاسخگو بوده و فقط به فکر خدمت به مردم باشند. این مرجع تقلید شیعیان با اظهار ناراحتی و نگرانی از وضع معیشتی مردم عنوان کرد: فراوانی نعمت و مدیری خیرخواه لازمه هر جامعه خوب است و فقر و ظلم و جهل نیز آفات هر کشور و حکومت است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند