سعید نمکی در حاشیه بازدید از آسایشگاه معلولین و سالمندان کهریزک گفت: در اجرای این فرآیند علاوه‌بر همکاران ما در نظام سلامت و بخش‌های آی‌سی‌یو و گروه‌های پرخطر در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی، گروه سالمندان نیز با عنوان گروه آسیب‌پذیر واکسیناسیون شدند که به شکل نمادین از آسایشگاه سالمندان کهریزک آغاز کردیم. به گفته وزیر بهداشت، برحسب سند ملی واکسیناسیون کووید ابتدا کادر بهداشت و درمان، گروه‌های آسیب‌پذیر و گروه‌های پرخطر و سپس افراد عادی واکسن را دریافت می‌کنند و امیدواریم تا پایان شهریور ۱۴۰۰ اکثر گروه‌های هدف واکسینه شوند. 

 آغاز واکسیناسیون گروه‌های هدف-۲ در سال جدید

خبر دیگر اینکه کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفت: تلاش می‌شود با محموله‌های بعدی واکسن که ظرف روزهای آتی به تدریج وارد کشور خواهد شد تا قبل از سال جدید، واکسیناسیون در گروه‌های هدف فاز یک انجام شود و با شروع سال جدید شاهد واکسیناسیون گروه‌های هدف فاز-۲ به ترتیب اولویت مندرج در سند ملی واکسن کرونا خواهیم بود. به گزارش «ایرنا»، جهانپور درباره آغاز واکسیناسیون سالمندان، گفت: در ادامه فاز یک واکسیناسیون علیه بیماری کووید-19 و به‌دنبال آغاز واکسیناسیون کادر درمان، در سالروز ولادت مولای متقیان علی(ع) و روز پدر واکسیناسیون سالمندان و جانبازان و کارکنان آسایشگاه‌ها ساعتی پیش با حضور وزیر بهداشت در آسایشگاه سالمندان کهریزک عملا آغاز شد. او ادامه داد: واکسیناسیون ۱۱۰ هزارنفر از نیروهای خط مقدم درمان و سالمندان و جانبازان مقیم آسایشگاه‌ها، تا قبل از نیمه اسفندماه، انجام می‌شود که تنها 2/ 0 درصد کل جمعیت هدفی است که تا پایان برنامه واکسیناسیون باید واکسینه شوند. همچنین دز دوم واکسیناسیون نیز ۱۲ اسفند طبق برنامه زمان‌بندی و سه هفته بعد از دریافت دز اول انجام خواهد شد. واکسیناسیون کرونا در ایران با استفاده از واکسن «اسپوتنیک وی» روسی روز سه‌شنبه ۲۱ بهمن ماه در مراسمی با فرمان حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری و با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد. 

 تزریق ۸۷۸۰ دز واکسن به کادر درمان شرق کشور 

همچنین زهرا نهبندانی، رئیس اداره امور بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در محموله دوم واکسن کرونا هشت هزار و ۷۸۰ دز واکسن برای دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در قطب شرق کشور اختصاص یافته است که تزریق آن به کادر درمانی آغاز شده است. 

 وزیر بهداشت: کرونای ایرانی نداریم

خبر دیگر اینکه سعید نمکی، وزیر بهداشت در واکنش به خبر مشاهده مواردی از کرونای ایرانی در کشور گفت: هنوز جهش داخلی قابل‌توجه که آن را به‌عنوان جهش ملی اعلام کنیم نداریم. به گزارش خبرگزاری مهر، نمکی افزود: اما هر لحظه ممکن است در گوشه‌ای از کشور دچار جهش جدید ویروس شویم. 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند