خطیب‌زاده با بیان اینکه پرسیدن سوال و فراخواندن وزیر به مجلس حق نمایندگان مجلس است، خاطرنشان کرد: کارکرد سوال از وزرا در آیین‌نامه مجلس روشن است؛ ولی اتهامات و مسائلی که روز سه‌شنبه توسط نماینده محترم در مجلس شورای اسلامی مطرح شد، ضمن آنکه واقعیت نداشت از چارچوب و کارویژه مشخص‌شده در سوال نمایندگان نیز خارج بود. این دیپلمات ارشد با انتقاد از دوگانه‌سازی مذاکره و مقاومت از سوی اقلیتی تاکید کرد: وزارت‌خارجه در راستای انجام مسوولیت‌های خود همواره در جهت دفاع از منافع و مصالح کشور عمل کرده و اجرا‌کننده سیاست‌های نظام بوده است.

خطیب‌زاده با بیان اینکه کشور همزمان به دوبال مذاکره و مقاومت نیازمند است، تصریح کرد: مذاکره در هیچ برهه‌ای و در هیچ نگاهی به معنای تسلیم نیست و کسانی که در مقام مذاکره‌کننده قرار می‌گیرند در راستای دفاع از منافع کشور عمل می‌کنند و از حقوق کشور در عرصه بین‌المللی دفاع و صیانت می‌کنند.

خطیب‌زاده تاکید کرد: در موضوع برجام نظام تصمیم گرفت که دو بال مقاومت ملی و تعامل و مذاکره در کنار هم قرار بگیرد تا بحران ساختگی هسته‌ای کشور حل‌وفصل شود و یکی از بزرگ‌ترین دستاوردها برای کشور حاصل شد و قطعا تاریخ در آینده درمورد این دستاورد و اتفاقاتی که در این زمینه رخ داد، قضاوت می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
72 نفر این پست را پسندیده اند