محمد حسین فرهنگی روز گذشته و پس از برگزاری نشست آزمایشی نمایندگان مجلس به‌صورت مجازی، در جمع خبرنگاران گفت: جلسه مجازی آنلاین برای شناسایی ایرادات و رفع آن برگزار شد و ۲۰۳ نفر از نمایندگان توانستند ارتباط خود را برقرار کنند، از این رو امکان برگزاری جلسات به‌صورت تلفیقی(حضور فیزیکی و مجازی) وجود دارد. نماینده تبریز افزود: با توجه به شرایط قرنطینه دو هفته‌ای مقرر شد جلسات صحن در روزهای یکشنبه و چهارشنبه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود. نیمی از نمایندگان مجلس در صحن علنی به‌صورت حضوری و نیمی دیگر به‌صورت مجازی در جلسه حضور خواهند یافت.

او با بیان اینکه بر همین اساس نه جلسات صحن تعطیل خواهد شد و نه از پروتکل‌های بهداشتی تخطی می‌شود، توضیح داد: نمایندگانی که دارای صندلی با شماره‌های فرد هستند در صحن و مابقی در محل کمیسیون تلفیق و ساختمان مشروطه به‌صورت مجازی حضور خواهند داشت و در روز چهارشنبه این شیوه بالعکس خواهد شد. فرهنگی تصریح کرد: زمان برگزاری جلسات علنی نیز از ۷ و ۴۵ دقیقه صبح تا‌ ۱۱ و ۳۰ دقیقه خواهد بود و مابین آن تنفس جهت ضدعفونی محل حضور نمایندگان برقرار خواهد شد ضمن اینکه همچنین مراسم نماز جماعت و پذیرایی هم برگزار نخواهد شد.

عضو هیات‌رئیسه مجلس درباره حضور محدود مهمانان صحن و کمیسیون‌ها هم گفت: زمان جلسات کمیسیون‌ها در دو هفته پیش رو، صبح‌های دوشنبه و سه شنبه و با حضور دو سوم اعضای کمیسیون‌ها در محل‌های تعیین شده در مجلس خواهد بود.

او ادامه داد: از نمایندگان درخواست شده به حوزه‌های انتخابیه خود نرفته و مراجعات حضوری نداشته باشند تا‌ مشکلی از این طریق پیش نیاید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند