به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی گذشت حجت‌الاسلام جواد اژه‌ئی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

با اندوه و تا‌سف فراوان خبر درگذشت عالم مجاهد جناب حجت‌الاسلام آقای دکتر جواد اژه‌ئی را دریافت کردم؛ شخصیت برجسته و ممتازی که سال‌های متمادی مجاهدت‌های بزرگ و مبارک را با اخلاص و بدون اندک تظاهری عهده‌دار شد. یادگارهای فراموش‌نشدنی برای کشور و انقلاب برجای گذاشت. تشکیل انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، تشکیل مدارس استعدادهای درخشان کشور، مدیریت پدرانه بر مجموعه‌های نخبگانی جوان، و سازنده در دوران طلایی مدال‌آوری‌های علمی بین‌المللی از جمله‌ این یادگارهای بی‌همانند است. این مجاهد خاموش که خود برادر شهیدی عزیز و داماد شهید عالیقدر آیت‌الله بهشتی بود بنای نخبگی و نخبه‌پروری را بر شالوده‌های محکم ایمان وانقلاب استوار ساخت و سپیدروی و سرافراز به ملاقات خداوند رحیم شتافت. اینجانب با تا‌سف عمیق به همسر گرامی و صبور و فرزندان عزیز و دیگر منسوبان و بازماندگان ایشان و نیز عموم جامعه‌ نخبگانی کشور تسلیت عرض می‌کنم. رحمت و مغفرت الهی را برای آن مرحوم مسالت می‌نمایم.

سیّدعلی خامنه‌ای - ۹۹/ ۸/ ۲۴

پیام تسلیت رئیس‌جمهوری

همچنین دیروز حسن روحانی رئیس‌جمهوری نیز در پیامی درگذشت نماینده رهبر انقلاب در امور دانشجویان اروپا و آمریکا را تسلیت گفت. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، روحانی در بخشی از این پیام تا‌کید کرد: این عالم مجاهد کارنامه درخشان و ارزشمندی از خود برجا گذاشت که به‌عنوان الگویی برای دانش‌آموختگان معارف اسلامی همواره الهام‌بخش خواهد بود.

حجت‌الاسلام جواد اژه‌ئی، نماینده رهبر معظم انقلاب در امور دانشجویان اروپا و آمریکا روز گذشته در اثر ابتلا به کرونا و در ۷۲ سالگی درگذشت. او که داماد آیت‌الله شهید بهشتی بود، پیش از انقلاب دکترای روانشناسی تجربی را از دانشگاه وین گرفت و در دهه شصت، سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) را تا‌سیس کرد. در پی درگذشت حجت‌الاسلام جواد اژه‌ئی، سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه‌قضائیه، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری نیز در پیام‌های جداگانه‌ای رحلت این دانشمند فرهیخته را تسلیت گفتند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند