محسن فرهادی، در رابطه با تجمعات اخیر گفت: خوشبختانه تمام بخش‌های وزارت بهداشت غیرسیاسی است و واقعا برای ما تفاوتی ندارد که یک تجمع برای کنسرت یا برای یک عزاداری مذهبی یا ملی باشد، چون در شرایط کرونا هر تجمعی منجر به افزایش مبتلایان خواهد شد، پس ما با هر تجمعی مخالفیم. وی افزود: این موضوع افزایش موارد بستری را بیشتر خواهد کرد و افزایش موارد بستری هم میزان مرگ و میر را بیشتر می‌کند و از دست دادن افراد نیز موضوعی غیرقابل جبران است. فرهادی با اشاره به تجمع صورت گرفته در مراسم تدفین استاد شجریان افزود: برای مراسم ایشان از قبل درخواستی داده نشده بود، چون اصلا قرار نبود که تجمعی صورت بگیرد و تجمع از طرف هواداران اتفاق افتاده است، اما مراسم‌های مشابه که از وزارت بهداشت استعلام می‌شود یا مراسم‌هایی که خودمان متوجه می‌شویم که مخفیانه در حال برگزاری است یا مثل همان تجمع مشهد که در روزهای گذشته برگزار شد، همکاران ما باید با این شکل مراسم‌ها برخورد قضایی کنند.

آزمایش انسانی واکسن کرونای ایران

در خبری دیگر به گزارش تسنیم، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: در زمینه واکسن کرونای تولید داخل نیز امیدواریم که بر‌اساس اعلام وزیر بهداشت در هفته‌های آینده به‌سمت آزمایش انسانی واکسن کرونا برویم.

طرح خانه‌محور برای شناسایی مبتلایان

در خبری دیگر به گزارش خبرگزاری فارس، سعید نمکی، وزیر بهداشت گفت: ما طرح محله و خانه‌محور برای شناسایی مبتلایان داریم که منابع آن هم تامین می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند