او در ادامه از حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان و محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، رضا اردکانیان وزیر انرژی، علی شمخانی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی و دیگر «مقامات عالی رتبه» به‌خاطر «استقبال گرم، مهمان نوازی سخاوتمندانه و حمایت مداومشان از صلح در افغانستان» تشکر کرد. عبدالله عبدالله، رئیس شورای‌عالی صلح افغانستان در راس هیاتی از مقامات شورای‌عالی مصالحه ملی، نمایندگان مجلس ملی افغانستان و مقامات وزارت‌خارجه آن کشور روز یکشنبه به تهران سفر کرد. سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت‌خارجه کشورمان با اعلام خبر حضور عبدالله در تهران و دیدارش با ظریف در توییتی نوشت: «افغانستان آباد، مستقل، توسعه‌یافته و با صلح و ثبات خواست همیشگی ایران بوده است. تمامی مساعی خود را برای کمک به گفت‌وگوهای اصیل بین‌الافغانی به کار خواهیم گرفت.»

ظریف نیز در دیدار با عبدالله حمایت جمهوری اسلامی ایران از دولت جمهوری اسلامی افغانستان و روند صلح به رهبری و مدیریت افغان‌ها و توافقات شرکت‌کنندگان در گفت‌وگوهای بین الافغانی را مورد تاکید مجدد قرار داد و از مشارکت عبدالله در روند سیاسی و پذیرش مسوولیت شورای‌عالی مصالحه ملی افغانستان قدردانی و مشارکت طالبان در ساختار سیاسی افغانستان را مورد حمایت کشورمان ذکر کرد. عبدالله عبدالله رئیس هیات شورای‌عالی مصالحه ملی جمهوری اسلامی افغانستان نیز در این دیدار آخرین تحولات جاری در صحنه داخلی افغانستان و آخرین وضعیت مربوط به گفت‌وگوهای بین‌الافغانی را تشریح کرد.

عبدالله عبدالله در سفر سه روزه خود به ایران علاوه بر رایزنی با ظریف با حسن روحانی، رئیس‌جمهور اسلامی ایران، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، علی شمخانی، دبیر شورای‌عالی امنیت ملی و مقامات دیگری از کشورمان دیدار و گفت‌وگو داشت.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند