او ادامه داد: آمریکا دست از استراتژی‌های تهاجمی اشغالگرانه و توسعه‌طلبانه برنداشته و هنوز به‌دنبال تحمیل سلطه خود بر جهان است؛ هرچند این استراتژی امروز دشمن‌ساز است. فرمانده کل سپاه افزود: تفاوت رهبرانی که جهان را با حکمت اداره می‌کنند و آنها که فاقد حکمت هستند، همین است. رهبران ژرف‌اندیش الهی که با حکمت جهان را اداره می‌کنند، دوستان خود را تکثیر می‌کنند، اما رهبران فاقد عقل سیاسی که دچار انحطاط و زوال تدبیر هستند، دشمن‌سازند. سرلشکر سلامی عنوان کرد: رئیس‌جمهور آمریکا مستقیما می‌گوید که می‌خواستم رئیس‌جمهور سوریه را ترور کنم؛ این یعنی زوال عقل و پایان فصل سیاسی یک قدرت که بخواهد آشکارا رئیس‌جمهور قانونی کشور دیگری را ترور کند. او با اشاره به نقش آمریکا در عادی‌سازی روابط کشورهای امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی گفت: آمریکا حکام رژیم‌های مرتجع را با صهیونیست‌ها آشتی می‌دهد تا همه مسلمان علیه او نفرت پیدا کنند؛ این نفرت‌ها در سطح احساس باقی نمی‌ماند و سلاح‌ها و جهاد از درون این نفرت‌ها شکل می‌گیرد.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: آیا مقامات آمریکایی می‌توانند برای لحظه‌ای در خیابان‌های یکی از شهرهای کوچک اسلامی رفت و آمد کنند؟ اگر می‌توانند «بسم‌الله»، آمریکایی‌ها قادر به این کار نیستند، چون همه ملت‌ها علیه آنان هستند. سرلشکر سلامی تاکید کرد: ما هر روز قدرتمندتر شده‌ایم. آثار و نفوذ انقلاب اسلامی، انقلابی که متعلق به جهان‌اسلام و بلکه جهان بشریت است، تا شرق مدیترانه و شمال‌آفریقا قدرت ساخته است؛ این‌قدرت‌ها امروز ایستاده‌اند و عمل می‌کنند. وی افزود: روح‌جهاد زنده شده است و دشمنان ما نمی‌توانند در میان این فوران‌قدرت جهاد، هیچ حرکتی در بلاد‌اسلامی انجام دهند؛ اینها یعنی پایان فصل سیطره سنتی آمریکا و انگلیس و متحدان آنها بر جهان اسلام.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: به برکت صبر ملت‌مان و هدایت‌های امام انقلاب‌مان پیروزیم. ملت ما در برابر دلار، طلا، یورو و جذبه قدرت‌های سیاسی، تردید به‌خود راه نمی‌دهد. سرلشکر سلامی با بیان اینکه آمریکا امروز نقطه نفرت مردم عالم است و حتی شهروندان آمریکایی هم امروز «مرگ بر آمریکا» می‌گویند، گفت: در آمریکا امروز چیزی جز دود، آتش، فقر، تبعیض‌نژادی و دو‌قطبی شدن و از بین رفتن آزادی نمی‌بینیم. او بیان کرد: در نقطه مقابل، ما اینجا محکم و باثبات قدرت می‌افزاییم، هرگز متوقف نمی‌شویم، برد سلاح‌هایمان را افزایش می‌دهیم و به عمق دریانوردی‌مان ژرفا می‌بخشیم. فرمانده‌کل سپاه اظهار کرد: نیروی دریایی ما از سطح دریا فاصله گرفته و امروز یک قدرت دریایی هوا پایه با ترکیبی از پهپادها، بالگردها و هواپیماهای آب‌نشین است. سرلشکر سلامی تاکید کرد: ما در زیر سطح دریا هم قدرت داریم و در سطح، زیرسطح و بالای‌سطح هم قدرت می‌افزاییم. سرلشکر سلامی افزود: هرچه دشمنان قدرت تهاجمی و محدودکننده بیشتری علیه ملت ایران استفاده می‌کنند، قدرت ملت ایران شکوفا‌تر می‌شود؛ استعدادها ظهور پیدا می‌کنند و خلاقیت‌ها به صحنه می‌آیند و وقتی با ایمان و اراده و آرمان‌خواهی ملت ما درهم آمیخته می‌شوند، اعجازهای بزرگی را خلق می‌کنند.

فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه امروز ملت بزرگ ایران به دستاورد عظیم دیگری در عرصه دفاع دریایی دست یافته است، گفت: این پیشرفت بزرگ و تحول عظیم را به همه ملت ایران تبریک عرض می‌کنیم. سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه به‌عنوان سرباز کوچکی به ملت عزیز ایران می‌گویم که تا آخر ایستاده‌ایم و بر دشمنان‌مان غلبه خواهیم کرد، گفت: پیروزی نهایی نزدیک است، با ایستادگی و ثبات‌قدم ملت ما، در عرصه نبرد اقتصادی و جنگ روانی که دشمن علیه ما راه‌انداخته است به یاری خدا در آینده‌ای نه‌‌چندان دور با رهبری و هدایت‌های فرماندهی معظم کل‌قوا شاهد پیروزی‌های بزرگ و نصرت‌های دل‌انگیزی از سوی خداوند متعال خواهیم بود.

رصد ناوگروه هواپیمابر آمریکایی با پهپادهای بومی

همزمان سردار تنگسیری گفت: ناوگروه هواپیمابر آمریکا شامل ناو هواپیمابر نیمیتز و اسکورت‌های آن را قبل از ورود به تنگه هرمز به‌وسیله پهپادهای کاملا بومی رصد و رهگیری کردیم. به گزارش «ایسنا» به نقل از سپاه‌نیوز، سردار علیرضا تنگسیری در مراسم الحاق ‌۱۸۸‌فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه از رهگیری ناوگروه هواپیمابر آمریکایی با پهپادهای بومی سپاه خبر داد و ‌اظهار کرد: ‌در این رهگیری، ناو هواپیمابر نیمیتز به همراه ناوهای اسکورت‌کننده شامل دو فروند ناوشکن ۱۱۴ و ۱۰۴، رزم‌ناوهای ۵۸ و ۵۹، دو ناوچه گشتی ۹ و ۱۲ و یک فروند شناور گاردساحلی ۱۳۳۳ ارتش تروریستی آمریکا، قبل از ورود به تنگه‌هرمز و خلیج‌فارس شناسایی شدند. وی افزود: همه ماموریت‌های نیروی‌دریایی سپاه زیرپوشش پهپادهای بومی ایرانی قرار خواهد گرفت و این الحاق امروز که شامل ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد بومی به نیروی دریایی سپاه بود، توان ویژه‌ای به نیروی دریایی سپاه در تلفیق ماموریت‌های دریایی و هوایی خواهد داد. فرمانده نیروی دریایی سپاه همچنین عنوان کرد: رصد و پایش همه تحرکات دریایی در خلیج فارس، تنگه‌هرمز و دریای‌عمان با این پهپادها امکان‌پذیر خواهد بود و بر وسعت توان ما در این زمینه نیز به‌میزان بسیار زیادی می‌افزاید.

بهتر است آمریکایی‌ها به خلیج فارس بیایند

از سوی دیگر جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد که تلاش آمریکایی‌ها برای ایجاد ائتلاف‌های ضدایرانی قدیمی است. به گزارش «ایسنا» سردار علی فدوی، جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت که تلاش‌های آمریکا برای ایجاد ائتلاف‌ها علیه انقلاب اسلامی قدیمی است. او تاکید کرد: آمریکایی‌ها در تشکیل هیچ‌گونه ائتلاف جدیدی علیه انقلاب اسلامی موفق نشده و نخواهند شد. بهتر است که آنها به خلیج‌فارس بیایند؛ زیرا در آن‌صورت در دسترس ما خواهند بود. سردار فدوی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها اگر هرگونه حماقت جدیدی مرتکب شوند با قدرتی مواجه خواهند شد که هیچ‌گاه تصور آن را نمی‌کردند. او همچنین تاکید کرد که آمریکا با تحمیل تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران به اهداف خود نخواهد رسید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند