طرح شفافیت آرای نمایندگان روی میز کمیسیون آیین‌نامه

در خبری دیگر، جزئیات طرح شفافیت آرای نمایندگان در جلسه هفته آتی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس بررسی می‌شود. مالک شریعتی نیاسر در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به جزئیات طرح شفافیت آرای نمایندگان نوشت: «مهم‌ترین تغییر اعمال شده در جزئیات طرح، ‎شفافیت کامل مذاکرات کمیسیون‌های مجلس است که صوتی، تصویری و مکتوب در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت. مخفی بودن رای اعتماد یا رای به استیضاح وزرا یا عدم کفایت رئیس‌جمهور هم ملغی خواهد شد.»

۶۰ میلیون ایرانی کارت اعتباری اقلام اساسی دریافت می‌کنند

خبر دیگر آنکه بهروز محبی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد: بر اساس بررسی‌ها ۶۰میلیون ایرانی ذیل طرح حمایت معیشتی مجلس برای تامین اقلام اساسی با کارت الکترونیکی ویژه کالا قرار خواهند گرفت و منابع مورد نیاز این طرح نیز با استفاده از ظرفیت‌های درونی بودجه با تغییر اولویت‌های بودجه‌ای تامین خواهد شد. محبی با اشاره به رویکرد کلی مجلس در خصوص طراحی، تدوین و تصویب این طرح گفت: در مرحله اول بنای کمیسیون بر این است که حداقل تا پایان اسفندماه حداقل سه نوبت این کارت برای شهروندان شارژ شود تا این اقشار بتوانند بخشی از کالاهای مصرفی خود را از این طریق تامین کنند. مباحث گوناگونی درخصوص راهکارهای اجرایی طرح، چگونگی تامین منابع مورد نیاز و تبعاتی که ممکن است این تصمیم در اتمسفر اقتصادی و فضای کلی بازارها داشته باشد، مطرح و بحث و تبادل‌نظر درباره آنها صورت گرفت. در نهایت کمیسیون به یک مکانیزم مشخص برای اجرای طرح رسید تا با استفاده از الگوهای کاملا اقتصادی به گونه‌ای عمل شود که ضمن حمایت از اقشار کمتربرخوردار، تبعات اقتصادی منفی نیز ایجاد نشود.

روایت نیکزاد از تعداد وام ودیعه مسکن پرداخت شده

خبر دیگر از مجلس آنکه نایب‌رئیس دوم پارلمان، دیروز در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس، با انتقاد از میزان اعطای وام ودیعه مسکن به خانوارها گفت: در این دولت وزارت راه و شهرسازی، وزارت اقتصاد و سیستم بانک مرکزی به‌طور کلی به ۲۲ هزار خانوار تسهیلات دادند که میزان آن در مجموع ۶۶۰ میلیارد تومان می‌شود؛ در صورتی که همین الان ۱۵۰ هزار پرونده در سیستم بانکی موجود است و این در حالی است که قرار بود دولت ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات بدهد

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند