متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با تاثر و تاسف اطلاع یافتیم که عالم مجاهد و زبان گویای اسلام و تشیع جناب حجت‌‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمدعلی تسخیری رحمه‌الله‌علیه دار فانی را وداع گفته است. کارنامه‌ این سرو نستوه و خستگی‌ناپذیر در انواع خدمات برجسته در مجامع جهانیِ اسلامی حقا درخشان است. عزم راسخ و دل پرانگیزه ایشان حتی بر ناتوانی‌های جسمانی در چند سال اخیر فائق می‌آمد و حضور موثر و برکت وی را در هر نقطه لازم و مفید استمرار می‌بخشید. مسوولیت‌ها و خدمات ایشان در داخل کشور نیز فصل جداگانه و ارزشمندی از تلاش‌های این روحانی فاضل و متعهد است. اینجانب به خاندان و بازماندگان مکرم و نیز به همه همکاران و دوستان ایشان تسلیت عرض می‌کنم و رحمت و مغفرت و رضوان الهی را برای وی مسألت می‌کنم.

سیّدعلی خامنه‌ای /  ۲۸ مرداد ۱۳۹۹

 

انتصاب نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان

همچنین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام حاج شیخ عباسعلی سلیمانی را به نمایندگی ولی‌فقیه و امامت جمعه کاشان منصوب کردند. متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت‌الاسلام آقای حاج شیخ عباسعلی سلیمانی دامت افاضاته

اکنون با پایان یافتن مسوولیت عالم مجاهد جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای نمازی دامت توفیقاته و با تشکر از فعالیت‌های علمی و اجتماعی ایشان در دوران اشتغال در کاشان، جنابعالی را به امامت جمعه کاشان و نمایندگی خود در آن منطقه منصوب می‌کنم. کاشان علاوه بر افتخارات تاریخی و پرورش برجستگان علمی و چهره‌های کم‌نظیر در فقه و حدیث و علوم عقلی و ادبیات و اخلاق که حقّا مایه مباهات است، در دوران کنونی و در حوادث مهم انقلاب و نظام اسلامی نیز مجاهدت مردمی و وفاداری به آرمان‌ها را به حدّ نصاب کامل رسانیده است. مردم عزیز و با ایمان و انقلابی کاشان در همه صحنه‌های خدمت و تلاش حضور داشته و به وظایف دینی و انقلابی خود جامه عمل پوشانده‌اند. انتظار می‌رود جناب‌عالی با همه توان در خدمات دینی و اجتماعی حضور یافته و سلوک مردمی با همه قشرها به‌ویژه جوانان و تکریم خانواده‌های معظم شهیدان و ایثارگران را ممشای همیشگی خود قرار دهید. غنی ساختن محتوای خطبه‌های نماز جمعه با معارف دینی و هدایت‌های سیاسی توصیه دیگر اینجانب است. امید است با برطرف شدن بلای همه‌گیر بیماری، اجتماع نماز جمعه و محافل پر رونق دینی و معروف کاشان بار دیگر دل‌ها و جان‌های مردم عزیز را صفا و نورانیت بخشد. توفیقات جنابعالی را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

سیّدعلی خامنه‌ای /  ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند