بررسی تهدیدات احتمالی بورس در کمیسیون امنیت ملی

خبر دیگر آنکه اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این هفته ضمن استماع گزارش کمیته‌های امنیت، مرز و روابط خارجی کمیسیون، وضعیت بازار بورس، ارز و تهدیدات احتمالی را با حضور مسوولان مربوطه بررسی می‌کنند.

بررسی ۴۰ پرونده در هیأت نظارت مجلس یازدهم

خبر دیگر از مجلس آنکه سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس با اشاره به جلسات این هیأت گفت: بیش از ۴۰پرونده نمایندگان سابق که از قبل باقی مانده بود، در دستور بررسی قرار داشت که حدود ۳۰ پرونده بررسی شد.

موسی غضنفرآبادی، نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با بیان اینکه عمده این پرونده‌ها مربوط به اظهارات و نطق نمایندگان در صحن مجلس است، گفت: برخی از وزرا، نهاد ریاست جمهوری و همچنین افراد حقیقی و حقوقی شاکی این پرونده‌ها هستند.

غضنفرآبادی افزود: برخی از این پرونده‌ها در دستگاه قضایی مطرح بوده و قوه قضائیه در استعلامی از ما درخواست کرده که آیا اظهارات نمایندگانی که مورد شکایت واقع شده‌‌اند، ناشی از ایفای وظایف نمایندگی آنها بوده یا خارج از چارچوب وظایف نمایندگی بود.

هیات نظارت مجلس بعد از بررسی این پرونده‌ها پاسخ لازم اعم از بله یا خیر را به دستگاه قضایی داده است.

به گفته غضنفرآبادی، شاکی برخی از این پرونده‌ها افراد حقیقی و حقوقی هستند که ما در حال بررسی آنها هستیم. به‌عنوان مثال نماینده‌ای نطقی داشت و برخی افراد اعتراضاتی به این نطق‌ها داشتند و گزارشی تحت عنوان شکایت را به مجلس ارائه کرده‌اند. در حال حاضر تعدادی از این ۴۰ نفری که پرونده دارند، در مجلس یازدهم هم نماینده هستند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند