همچنین یاسر ضیایی‌شیرکلاهی قائم‌مقام وقت بانک سرمایه به تحمل ۱۵ حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت دائم از خدمات دولتی و ضبط ۵۲ میلیارد ریال وجوه حاصله‌ای که برخلاف قانون کسب کرده بود محکوم شد. خیرالله بیرانوند مدیرعامل وقت بانک سرمایه به تحمل۵ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت دائم از خدمات دولتی و بهمن خادم عضو هیات‌مدیره بانک سرمایه به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت دائم از خدمات دولتی محکوم شدند. اسماعیلی ادامه داد: همچنین مهرداد باقری عضو هیات‌مدیره بانک سرمایه به تحمل ۵ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت دائم از مشاغل دولتی و پرویز احمدی به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت دائم از خدمات دولتی محکوم شدند. علیرضا حیدرآبادی پور که در جلسه محاکمه حضور نداشت، با رای غیابی به ۱۲ سال حبس تعزیری و محرومیت دائم از خدمات دولتی و جزای نقدی به میزان ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال محکوم شده است. سخنگوی قوه‌قضائیه با بیان اینکه این احکام بخشی از پرونده بانک سرمایه است، اعلام کرد: بخش‌های دیگری هم حکمشان صادر شده و تعدادی همراه حسین هدایتی و تعدادی همراه هادی رضوی و گروه‌های دیگری از متهمان بوده‌اند.

وضعیت مرخصی زندانیان

اسماعیلی همچنین در پاسخ به سوالی دیگر درباره اقدامات انجام شده برای زندانیان به صدور بخشنامه اخیر رئیس قوه‌قضائیه اشاره کرد و گفت: ۱۱۴ هزار و ۱۹۳ نفر از زندانیان به مرخصی رفتند. سخنگوی قوه‌قضائیه همچنین اعلام کرد که در سال ۹۸ بیش از ۱۰۶ هزار حکم مجازات جایگزین حبس در سراسر ایران صادر شده است. سخنگوی قوه‌قضائیه درباره پرونده عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط‌زیست هم گفت: آقای کلانتری از قبل چند پرونده در دادسرا دارد. اغلب پرونده‌ها راجع به محیط زیست است؛ ازجمله مربوط به تالاب انزلی و بخشی مربوط به فعالیت‌های محیط زیستی در خوزستان و اصفهان و کرمان که مراحل نهایی را طی می‌کند.

دانشجویان دستگیرشده

اسماعیلی همچنین در پاسخ به سوالی درباره دو نفر از دانشجویانی که به تازگی دستگیر شده‌اند، گفت: این افراد به گروه‌های ضد انقلاب به‌ویژه گروهک تروریستی منافقین وصل شده بودند و ارتباطاتی با آنها برقرار کرده بودند و تحت تعلیمات این گروهک به‌دنبال انجام اقدامات خرابکارانه در کشور بودند و یکسری اقدامات ایذایی نیز انجام داده بودند. در بازرسی از منازل آنها اقلام انفجاری کشف شد و این توطئه دشمن با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان خنثی شد. او در پاسخ به سوالی درباره پرونده دو نماینده مجلس که در رابطه با خودرو برای آنها پرونده تشکیل شد، گفت: ما به‌دنبال این هستیم که حتی‌المقدور به پرونده اتهامی مقامات در همان دوره مسوولیت‌شان رسیدگی شود. نواقص پرونده برطرف شده و به‌زودی رای آن صادر می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند