او گفت: امسال هم اتفاق خاصی نیفتاده است، بر مبنای سال ۹۷، مستمری فروردین ۹۸ و بر مبنای ۹۸ هم مستمری بازنشستگان در فروردین ۹۹ پرداخت شد. چون حقوق بازنشستگان نیازمند تعیین مزد شورای عالی کار است و براساس تعیین مزد در شورای عالی کار، پیشنهاد به هیات وزیران می‌آید و هیات وزیران میزان حقوق بازنشستگان را تعیین می‌کند، این امر یک فرآیند زمانی دارد.

جزئیات اختصاص ۱۲ هزار میلیارد تومان به کرونا

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهوری همچنین درباره جزئیات موافقت رهبری با درخواست دولت برای برداشت از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا هم اظهار کرد: این پول از تبدیل به نرخ نیمایی به دو امر اختصاص پیدا می‌کند؛ حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان برای وزارت بهداشت با اولویت تقویت و ساماندهی تولید دارو یا درصورت لزوم، واردات دارو، تجهیز تخت‌های بیمارستانی و افزایش آی‌سی‌یو برای مقابله با بیماری کرونا.  ربیعی با بیان اینکه تاکید دیگر آن است که تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در هر دو نیاز وزارت بهداشت اولویت قرار گیرد، تصریح کرد: هر چقدر از این پول در مابه‌التفاوت تبدیل به نرخ ارز نیمایی، باقی بماند آن پول به حمایت از کارگران شاغل در حوزه‌هایی که از بیماری کرونا آسیب دیده و دچار بیکاری شده‌اند، در اختیار صندوق بیمه بیکاری قرار خواهد گرفت.  وی ادامه داد: صندوق بیمه بیکاری به شکل شفاف همه خدمت‌گیرندگانش را مشخص کرده و می‌کند. وامی هم که تصمیم گرفتیم در اختیار بنگاه‌ها قرار گیرد، ضمن آنکه به شکل ساده‌ای پرداخت می‌شود.

واردات دارو بدون انتقال پول ممکن نیست

ربیعی همچنین با اشاره به تحریم دارو، گفت: یکی از اقدامات برای به سرانجام رساندن این موضوع از طریق سیستم بین‌المللی است. دولت آمریکا پاسخ دهد کدام سیستم بین‌المللی را از تحت‌فشار خود خارج کرده است. آنها می‌گویند می‌توان دارو تامین کرد اما چگونه پول آن را می‌توان انتقال داد؟ این موضوع نوعی فریبکاری بیشتر نیست.

این مطلب برایم مفید است
61 نفر این پست را پسندیده اند