به گزارش «تابناک»، در پی تقاضای سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان به رهبر معظم انقلاب درخصوص «شهید خدمت» خواندن جان‌باختگان کادر پزشکی، پرستاری، بهداشتی و خدماتی در خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با این تقاضا موافقت کردند.

متن نامه وزیر بهداشت به این شرح است:

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای

مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

سلام علیکم

با احترام، همان‌گونه که مستحضرید، در گرفتاری اخیر کشور متعاقب ابتلای ناگهانی تعدادی از هموطنان عزیزمان به بیماری کرونا، پزشکان و پرستاران و کادر بهداشتی و خدماتی مراکز مختلف به‌عنوان مدافعان سلامت دل به دریا زدند و پروانه‌وار گرد بیماران گشتند. خانه و زندگی را ترک نمودند و از عزیزان و خانواده دور ماندند و بعضا به‌دلیل آلودگی به ویروس، جان خویش را در راه خدمت صادقانه از دست دادند. از آنجا که این عزیزان جان برکف همچون مدافعان حرم در دفاع از حریم سلامت مردم جان‌فشانی کردند، از حضرتعالی تقاضا دارم، موافقت فرمایید جان‌باختگان تیم پرستاری، پزشکی و خدماتی بخش‌های مراقبت از بیماران کرونایی به‌عنوان شهید محسوب گردند. این عنایت حضرتعالی کما فی‌السابق موجبات دلگرمی بیشتر این قشر خدمتگزار به مردم شریف را فراهم خواهد نمود. از بذل عنایت و لطف بیکرانتان سپاسگزارم.

دکتر سعید نمکی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 

پیرو این نامه، مقام معظم رهبری با پیشنهاد دکتر نمکی مبنی بر شهید خدمت خواندن جان‌باختگان کادر پزشکی، پرستاری، بهداشتی و خدماتی در خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا موافقت کردند.

 پیام قدردانی وزیر بهداشت از مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

بسمه تعالی

چند روز قبل با داغی که در از دست دادن عزیزان پزشک، پرستار، کادر بهداشتی و خدماتی که در مراکز درمانی بیماران مبتلا به ویروس کرونا (COVID-۱۹) جانشان را نثار خدمت به بیماران کرده بودند، در سینه داشتم، عریضه‌ای تقدیم مقام معظم رهبری نمودم که موافقت فرمایند این برباد رفتگان در یاد مانده به‌عنوان شهدای خدمت محسوب شوند، گرچه سوز جانگداز شهادت این عزیزان همواره مغز استخوانم را خواهد گداخت، مع‌الوصف موافقت محبت‌آمیز ایشان که مدافعان سلامت همچون مدافعان حریم مرزهایمان در دفاع مقدس و مدافعان حرم ستارگان تابناک آسمان و شهادت می‌مانند و می‌درخشند، افتخاری است برای جامعه بهداشت و درمان کشور که شبانه روز در دفاع از حریم سلامت مردم سرزمینشان جان‌فشانی می‌کنند. امید است روح بلند این عزیزان همنشین سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) باشد.

این ابراز لطف و قدرشناسی محبت‌آمیز رهبر فرزانه انقلاب، خدمتگزاران صدیق نظام سلامت را بیش از پیش و دلسوزانه در عرصه خدمت نگاه خواهد داشت. برای این عزیزان علو درجات و برای همکاران ارجمندم در سراسر کشور تندرستی و بهروزی مسالت دارم.

دکتر سعید نمکی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند